czakry

Czakry – centra energetyczne człowieka

Poza za fizycznymi układami w naszym ciele, takimi jak, krwionośny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy, limfatyczny, moczowo-płciowy, pokarmowy i kostny posiadamy także układy energetyczne, taki właśnie jak czakry ale i ciała subtelne czyli aura oraz kanały energetyczne w ciele człowieka, czyli meridniany.

Tutaj opiszę Czakramy. W sanskrycie słowo to oznacza koło i właśnie wyglądem przypominają one okrągłe leje czy wiry.

Do czego służą czakry

Czakry pobierają energię z otaczającego nas powszechnego pola energii życiowej, która nieustannie przesyłają do naszego ciała i narządów podporządkowanych konkretnej czakrze. Umiejscowione są tam, gdzie współczesna medycyna sytuuje sploty nerwowe. To one właśnie mówią o naszym zdrowiu, stanowią system informacyjny o równowadze człowieka. Gdy dany czakram źle funkcjonuje to powstają zaburzenia w poborze energii i ma to przełożenie na funkcjonowanie danych narządów.

Czakry nie tylko maja wpływ na funkcjonowanie naszego ciała fizycznego ale i na to jak przejawiamy się w życiu codziennym.

7 głównych czakr

I czakra podstawy

II czakra sakralna ( płciowa )

III czakra splotu słonecznego

IV czakra serca

V czakra gardła

VI czakra trzeciego oka

VII czakra korony

Czakra podstawy

Umiejscowienie – znajduje się u podstawy kręgosłupa i jest skierowana w dół

Kolor – promieniuje kolorem krwisto czerwonym

Odpowiada za stan naszych kości, krwi. Jest domem energii życiowej. Działa podobnie jak korzeń drzewa. Gdy korzenie są słabe to i całe drzewo będzie słabe. Także gdy w tej czakrze są zaburzenia, gdy jest zablokowana, pierwszym objawem będzie brak sił witalnych, brak poczucia bezpieczeństwa, brak akceptacji siebie i tego co nas otacza.

Czarta podstawy także odpowiada za nasze podejście i przejawianie się w świecie materii.

Czakra płciowa ( sakralna )

Umiejscowienie – mniej więcej dwa palce pod pępkiem – przednia a tylna czakra płciowa na plecach na wysokości kręgosłupa lędźwiowego.

Kolor – promieniuje kolorem pomarańczowym.

Zaopatruje w energię narządy znajdujące się w miednicy, układ moczowy, wydalniczy i płciowy. Wpływa na układ limfatyczny.

Czakra ta głównie ukierunkowana jest na szukanie przyjemności. Ma wpływ na relacje między ludzkie a szczególnie na relacje damsko męskie. Odpowiada ona za naszą aktywność seksualną i dążenie do przyjemności zmysłowych. Praca jej także ma wpływ na akceptowanie naszej cielesności, seksualności czy atrakcyjności fizycznej. Ma wpływ na naszą kreatywność w codziennym życiu.

Czakra podstawy zadawala się samym przetrwaniem, to w płciowej budzi się pragnienie doświadczania radości.

Czakra splotu słonecznego

Umiejscowienie – jak sama nazwa wskazuje znajduje się na wysokości splotu słonecznego – przednia, a tylna na kręgosłupie na plecach

Kolor – promieniuje kolorem żółtym

Czakra ta dostarcza energii śledzionie, trzustce, wątrobie, żołądkowi, woreczkowi żółciowemu.

Ma wpływ przede wszystkim na naszą emocjonalność. Osoby, które mają problem z wyrażaniem swoich emocji mocno tę czakrę mają zablokowaną, czasem nawet doprowadzają do tego, że przypomina zasuszony skwarek. Natomiast osoby wybuchowe tę czakrę będą miały nadmiernie rozbudowaną, nawet często bywa tak, że jest ona największa, ze wszystkich. Zawsze trzeba dążyć do równowagi.

Czakra serca

Umiejscowienie – znajduje się na wysokości serca – przednia, a tylna czakra serca znajduje się między łopatkami.

Kolor – promieniuje kolorem zielonym a w środku tej czakry znajduje się kolor różowy.

Dostarcza energii systemowi krążenia, sercu, grasicy, oskrzelom. To brama Duszy, utrzymuje stan równowagi między ciałem fizycznym a ciałami subtelnym.

To dzięki tej czakrze mamy zdolność współodczuwania, miłości, empatii. Dostrzegamy piękno natury, piękno w muzyce i sztuce. Energia z tej czakry ma zdolność uzdrawiania. Osoby, które doświadczyły zawodu miłosnego podświadomie blokują sobie tę czakrę.

Czakra gardła

Umiejscowienie – na wysokości gardła – przednia, a tylna czakra gardła znajduje się na szyi.

Kolor – promieniuje kolorem niebieskim. ( od granatu do błękitu w zależności od rozwoju duchowego danej osoby )

W zasięgu działania tej czakry jest gardło, tarczyca. Jest odpowiedzialna za zmysł słuchu, smaku, węchu oraz uczucia żalu i pretensji. Rozwój tej czary rozwija jasnosłyszenie.

Bezpośredni wpływ tej czakry to komunikacja. Umiejętność jasnego wyrażania swojego zdania. Nawiązywania kontaktów między ludzkich. Osoby, które wstydzą się czy boją mówić tę czakrę będą miały zablokowaną, natomiast osoby gadatliwe tę czakrę będą miały bardzo rozbudowaną.

Czakra trzeciego oka

Umiejscowienie – na czole między brwiami, czakra przednia, tylna na potylicy.

Kolor – promieniuje kolorem od ciemno niebieskiego po fiolet, w zależności od rozwoju duchowego danej osoby.

Dostarcza energii głowie, dolnej części mózgu, uszom, nosowi i zatokom.

Czakra ta pomaga w rozwijaniu umiejętności jasnowidzenia, jasnoczucia. Postrzeganie pozazmysłowe nie odbywa się za pomocą wzroku ale wręcz przeciwnie, częściej dochodzi do niego przy zamkniętych oczach.

Niedobór energii w tej czakrze powoduje chaos myślowy, brak koncentracji, zła naukę, brak skupienia. To takie wewnętrzny bełkot myślowy. Pojawiają się także bóle głowy, halucynacje czy koszmary.

Czakra korony

Umiejscowienie – ta czakra znajduje się na czubku głowy na wysokości ciemienia.

Kolor – promieniuje kolorem od fioletu, poprzez purpurę do białego, w zależności od rozwoju duchowego danej osoby.

Czakra ta wprowadza energie do górnej części mózgu. Zarządza centralnym układem nerwowym, szyszynka i mózgiem.

To właśnie poprzez tę czakrę nawiązujemy kontakt ze światem duchowym, z Bogiem.

Oczyszczanie i harmonizacja czakr

Prawidłowa praca czakr jak widać ma wpływ i na ciało fizyczne, energetyczne i na to jak przejawiamy w życiu codziennym, dlatego dobrze mieć tego świadomość i dbać o prawidłową pracę czakr. Harmonizacja polega na zrównoważeniu pracy wszystkich czakr, tak aby energia równomiernie była rozprowadzana.

Samodzielnie możemy oczyszczać i harmonizować swoje czakry np. w medytacjach czy jeśli posiadacie wiedzę, przy pomocy wahadła. Natomiast jeśli nie wicie jak to robić zapraszam do moich usług.

Co wpływa na zaburzenia i zablokowanie czakr

Wpływ na to ma wiele czynników. W zależności od tego za co dana czakra odpowiada. Mogą to być nasze emocje, lęki czy negatywne wzorce poprzez które działamy. Wpływ na zaburzenia mają także wypadki, wpływ innych ludzi, ich złych życzeń czy podczepy astralne.

W jaki sposób wspomagać czakry

Bardzo prostym sposobem na doenergetyzowanie swoich czakr jest zastosować koloroterapię. Każda czakra promieniuje konkretnym kolorem. I tak na przykład jeśli chcemy wspomóc czakrę podstawy nośmy czerwoną bieliznę. Czakrę płciową wspomożemy nosząc pomarańczowe podkoszulki. Jeśli chcemy dodać sobie energii załóżmy żółte ubranie. Gdy zmagamy się z chorobą dobrze jest nałożyć zielone ubranie lub spać w zielonej pościeli. natomiast przy problemach z wysławianiem się, to nośmy niebieskie apaszki. Jeśli chcemy poprawić swoją koncentrację, czy nawiązać kontakt ze światem duchowym dobrze będzie otoczyć się fioletowym kolorem.

Zachęcam do wypróbowania tego sposobu. A może będziecie chcieli podzielić się swoimi doświadczeniami?

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *