horoskop słowiański

Horoskop słowiański

Horoskop słowiański to system, który polega na przypisaniu Bóstwa do czasookresu, na który to Bóstwo, według wierzeń, miało największy wpływ jak i na osoby, urodzone w tym czasie. Miało to wpływ na prognozowanie przyszłości, interpretację cech charakteru i odczytywania znaków.

Różni On się od starożytnego systemu 12 znaków Zodiaku.

Zobacz jaki jest Twój Patron

 1. Czarnobóg, Bóg stworzenia i niszczenia. Patronuje osobom urodzonym między 24.12 a 30.01. Zsyła On przede wszystkim korzystne możliwości dla Ciebie. Pomaga podejmować trudne decyzje obdarzając Cię pomysłowością, kreatywnością i bardzo często, zdolnościami artystycznymi. Daje Ci także zdolność przywódcze i motywuje cały czas do działania.

Sprzyjający kolor – złoto, miedź, a kamień to hematyt, kamień księżycowy i granat.

 • Weles, Bóg ludzi i świata umarłych, to patron osób urodzonych między 31.01 a 21.03. Ma on możliwość zaglądania w dusze ludzki i zawsze wie co tam jest. Osobom ugodzonym w lutym pomaga w wykorzystaniu swojej intuicji na co dzień, jak również wzmacnia ich seksualność. Osoby urodzone w marcu maja wsparcie w wyrażaniu siebie, swojej kreatywności, seksualności, osobowości.

Energetycznie bliskie będą Ci kolory we wszelkich odcieniach różu i brązu, natomiast przychylny kamień to koral.

 • Dziewanna, Bogini wiosny i płodności patronuje osobom urodzonym między 22.03 a 16.04. Osoby te, to miłośnicy przyrody, wszystkiego co żywe. Łagodność, empatia i współczucie to cechy, które są Wam bliskie. Towarzyszy Wam także ogromna potrzeba pomagania innych, stąd tez bardzo często wybieracie taką drogę zawodową.

Kolory, które będą z współgrać, to wszelkie odcienie zieleni i złota, a kamień szafir.

 • Jaryło, Bóg wiosny i sił twórczych, patron dla osób urodzonych między 17.04 a 14.05. To męska energia i nadaje osobom siłę, odwagę, determinację w działaniu oraz cechy przywódcze. Upór, to także Twoja silna cecha a do słabości należy zaliczyć brak stałości.

Energetycznie bliskie będą wszelkie odcienie zieleni a kamień to złoto.

 • Lela, Bogini wiosny i kobiecej płodności patronuje osobom urodzonym między 15.05 a 02.06. Ona kocha ludzi i bezwarunkowo Ich wspiera i takie cechy Wam nadaje. Masz w sobie coś, co przyciąga do Ciebie ludzi z problemami stając się Ich powierniczką, pocieszycielka i uzdrowicielką. Lela obdarzyła cię także bujną wyobraźnią i bliskie będą ci wszelkie formy artystyczne.

Korory sprzyjające to świeża zieleń a kamień to kwarc różowy.

 • Lada, Bogini miłości i piękna wspiera osoby urodzone między 03.06 a 21.06. Także piękno, komfort w życiu są dla was bardzo ważne, jesteście także idealistami i chcecie widzieć świat tylko w jasnych kolorach. Ta bogini obdarza was ogromną intuicja i wrażliwością. Całe życie poszukujecie bratniej Duszy aby iść razem przez życie.

Kolory Wam bliskie to żółty, różowy i fioletowy, a kamienie to te, które mają tęczową barwę.

 • Perun, Bóg nieba, burzy i wojny patronuje osobom urodzonym między 22.06 a 11.07. Daje On wam ogromny magnetyzm. Lubicie być zauważeni, lubicie błyszczeć. Ogromna ambicja ale i pracowitość nadje Wam możliwości do odniesienia sukcesu w wielu dziedzinach.  Cechuje Was surowość ale i sprawiedliwość.

Kolory energetycznie bliskie to czerwony i czarny, a kamień to rubin.

 • Svarog, Bóg ognia i kowalstwa to patron osób urodzonych między 12.07 a 31.07. To osoby o bardzo silnym charakterze, uparte, solidne silne fizycznie i emocjonalnie. To wojownicy, którzy niczego się nie boją.

Kolor sprzyjający to czerwień i złoto, natomiast kamień to turmalin.

 • Świętowid, Bóg słońca, urodzaju i wróżbiarstwa patronuje osobom urodzonym między 20.08 a 08.09. Ten patron daje cechy charakteru takie jak pracowitość, upór ale o obdarza ogromną intuicją. To osoby bardzo rodzinne, opiekuńcze.

Wspierający kolor to brąz, złoto a kamień jaspis.

 1. Żywia, Bogini rolnictwa, sadownictwa i płodności, wspiera osoby urodzone między 09.09 a 23.10. Cierpliwość, tolerancja i wytrwałość to główne cechy jakie daje to wsparcie. To osoby prostolinijne, które zawsze mówią prawdę, nawet trudną. Zdystansowanie do otoczenia pozwala jej zachować swoją autentyczność.

Sprzyjające kolory to niebieski i zielony, a kamień to szafir.

 1. Marzanna, Bogini życia i śmierci patronuje osobom urodzonym między 24.10 a 12.11. Dodaje osobom urodzonym pod jej wpływem siły charakteru oraz obdarza ogromnym magnetyzmem. To osoby niezwykle prawe jeśli wykorzystają jasną stronę swojej osobowości ale i bezkompromisowi manipulatorzy.

Kolor sprzyjający to fioletowy ale i wszystkie odcienie tęczy, kamienie tęczowe.

 1. Simargl, Bóg ochrony i uzdrowienia patronuje osobom urodzonym między 13.11 a 23.12. Ten patron nadaje takie cechy jak bezkompromisowość, potrzebę niesienia pomocy i naprawiania ludzi i świata. Te cechy z jednej strony dają ci predyspozycje do przywództwa, a z drugiej, możesz być zbyt apodyktyczny w wielu sprawach.

Wspierający kolor to zieleń, brąz, a kamienie to kryształy.

Wpływ znaków Zodiaku czy Bogów

Należy pamiętać, że dany znak Zodiaku czy dany Patron nadaje nam pewne predyspozycje a nie decyduje, jacy będziemy. Wszystko zależy od nas samych i pracy, jaką włożymy aby stać się tacy, jacy chcemy być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *