nauka tarota

Jak nauczyć się wróżyć

Ostatnimi czasy wróżenie stało się coraz bardziej popularne. Częściej korzystamy z porad wróżek, szukamy rozwiązań naszych problemów właśnie we wróżeniu. Jest to bardzo dobra forma odszukania pomocy czy rozwiązania dręczących nas problemów. Warto bliżej przyjrzeć się kwestii samej nauki wróżenia, czy jest ona dostępna dla wszyskich? Czy trzeba urodzić się z darem jasnowidzenia, aby nauczyć się wróżyć?

Czy ja mogę się tego nauczyć?

Jeśli nie otrzymaliśmy naturalnego daru jasnowidzenia naturalnym będzie chęć nauki, zgłębienia sfery ezoterycznej. Rozpoczęscie nauki i przede wszystkim predyspozycje będą tutaj dodatkowym atutem. Pragnienie zrozumienia ludzi, chęć niesienia im pomocy oczywiście także. Istotnym faktem jest to, że nauka wróżenia nie będzie ani lekka, ani łatwa. Należy uzbroić się w cierpliowość, to dosyć trudna sztuka, jednakże do opanowania. Potrzeba przy niej dużo cierpliwości i samozaparcia. Istotne, aby uczyć się małymi krokami. Osoby, które pragną tego dokonać zrobią to, będą podświadomie czuły, że odnajdą się w tej sferze.

Od czego zacząć?

Nauka wróżenia to systematyczność oraz chęć rozwijania swojej pasji, umiejętności, chęć samodoskonalenia się.  Nauka wróżenia powinna rozpocząć się od zakupu odpowiednich kart do tarota. I tu warto przystanąć na chwilkę. Dlaczego? Karty tarota to dosyć szerokie pojęcie. Na rynku istnieje wiele talii, ich rodzajów, oznaczeń, rysunków, wykonań. Ważne, aby dać sobie szansę na odpowiedni wybór, sprawdzić, która talia kart nas w dosłownym tego słowa znaczeniu przyciąga. Gdy na nią spojrzymy, od razu będziemy wiedzieć, że to właśnie ta odpowiednia.  Sama forma zakupu kart nie ma znaczenia, w teorii lepiej mieć możliwość dotknięcia kart, jednakże wiele sklepów internetowych ma bardzo duży wybór, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak ważne aby poznać podstawową symbolikę.

Kursy tarota najlepszym rozwiązaniem

Zakupione karty można na własną rękę interpretować, zaznajamiać się z nimi. I oczywiście warto to zrobić. Jednakże nie znając się na samej sile chociażby kart warto postawić na kurs tarota. Mamy możliwość zaktualizowania swojej wiedzy u profesjonalistów, którzy zajmują się sztuką wróżenia z tarota od wielu lat. Jasne i konkretne informacje zdobyte na kursie tarota otworzą bramy do samodzielnego wróżenia. Kursy dla osób początkujących, czy już nieco bardziej zaznajomionych z tarotem będą niczym bez odpowiedniej praktyki. Teoria to jedno, ale praktyka czyni mistrza. Multum wiedzy zyskanej na kursach tarota warto wcielić w życie i małymi kroczkami starać się ją pogłębiać. Nikt nie mówi, że od razu wszystko będzie idealnie się udawało, liczy się wytrwałość.  Kursy są idealne dla osób, które oczekują konkretnej i prawdziwej wiedzy, która przełoży się z czasem na możliwość samodzielnego wróżenia. Od dawna prowadzę takie kursy i stacjonarne i online, także zapraszam osoby zainteresowane. Teraz pytanie brzmi, nie jak nauczyć sie wróżyć, tylko kiedy na to się zdecydujesz.

Podręcznik do nauki wróżenia z kart Tarota

Jestem autorką podręcznika do nauki wróżenia z kart Tarota „Życie widziane kartami tarota”, także jeśli szukasz książki, w której będzie zawarta całościowa wiedza potrzeba do nauki wróżenia, to zapraszam do zapoznania się z tą pozycją

Praca własna, zdobywanie doświadczenia

W końcu nie od razu Kraków zbudowano jak mówi stare przysłowie. Jednakże praca, praca i jeszcze raz praca sprawi, że wróżenie będzie dla nas czystą przyjemnością i lekkością.  Podręcznikowe regułki zawarte w teorii  trzeba wprowadzić w życie. Warto wiedzieć, że są to także wskazówki, a w wypadku wróżenia ważna jest przede wszystkim nasza intuicja oraz emocje jakie nam towarzyszą. Wróżąc wczuwamy się w osobę, która przychodzi z problemem. Rozkładając dla niej tarota  powinniśmy czuć silne odczucia odnośnie kolejnych kart. Zdobywanie doświadczenia jest kluczowe w doskonaleniu wróżenia. Jest to przede wszystkim praktyka, która z biegiem czasu nie będzie stanowiła większego problemu.

Odpowiedzialność za swoje słowo

Jest to bardzo ważna kwestia i trzeba mieć pełną świadomość tego stwierdzenia. Odpowiedzialność za własne słowa jest istotna w życiu codzienny, jednak jeśli chodzi o wróżenie jest ona podwójnie ważna. Wróżąc komuś musimy wziąć także odpowiedzialność za niego. Wiadomym jest, że wróżby to jedynie wskazówki, jednakże ile ludzi tyle problemów i każdy może zinterpretować nasze słowa w przeróżny sposób. Tarot nie jest absolutnie zabawką, a wróżenie jest pewnego rodzaju dialogiem, z którym musimy się zmierzyć, aby odnależć z nim wspólny język.

Teraz już wiesz, jak nauczyć się wróżyć. Zatem powodzenia na tej niesamowitej drodze życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *