czarny turmalin

Czarny turmalin – magiczny kamień

czarny turmalin

Czarny turmalin – to magiczny kamień, który warto mieć przy sobie. Istnieje wiele rodzajów turmalinów, które różnią się miedzy sobą kolorem i właściwościami. Natomiast czarny turmalin (spotykany również z nazwą schorl) będzie dla Ciebie stanowić nieodzowną pomoc w wielu sytuacjach. Jest to kamień ochrony energetycznej, pomagający usuwać i oczyszczać negatywne emocje zebrane wokół nas. Możesz go również używać jako stabilizator czakr oraz jako własną tarczę ochronną. Dodatkowo kamień ten wpływa pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne.

Magiczne właściwości turmalinu

Czarny turmalin ma właściwości oczyszczające, wzmacniające oraz uzdrawiające ciało, jak i nasz umysł. Pomaga leczyć zaburzenia w pracy nadnerczy oraz artretyzm. Pomagać możemy sobie również w zapaleniu nerwu, stwardnieniu rozsianym, bądź w zaburzeniach koncentracji, pamięci, dysleksji oraz niepokoju. Kamień zdecydowanie pomaga w uporządkowaniu myśli i skupieniu własnej uwagi na sobie. Sprawia, że negatywne myśli stają się lżejsze, nasz umysł jest oczyszczony. Przede wszystkim pomaga otworzyć się na świat.

W jaki sposób używać tego kamienia

Kamień można trzymać w ręku, chować go do kieszeni. Jeśli masz biżuterię z tego kamienia to po prostu możesz nosić na sobie.. Dobrym sposobem jest spanie z tym kamieniem pod poduszką. Zalecane jest również medytowanie. Oczywistą opcją jest trzymanie turmalinu na półce w domu lub w pracy. Naturalną cecha wyglądu są pęknięcia i szczelina na nawet mocno wyszlifowanym kamieniu. Wygląd nie ma żadnego wpływu na jego właściwości energetyczne.

Turmalin – dla kogo?

Tak naprawdę nie ma większych przeciwskazań do używania kamienia. Korzystać z niego mogą wszyscy. Jednak czarny turmalin jest najbardziej wskazany dla osób znękanych, po ciężkich przeżyciach. Jeśli w Twoim życiu jest duże nagromadzenie negatywnych emocji lub przebywasz w niekorzystnym energetycznie środowisku to ten kamień będzie dla Ciebie bardzo pomocny. Także, gdy masz kontakt z kimś, kogo podejrzewasz o wampiryzm energetyczny. Wtedy może po prostu stać się twoją tarczą ochronną. Oczywiście należy go wcześniej zaprogramować na takie działanie.

Jak rozpoznać prawdziwy turmalin?

Oryginalny kamień, który nie jest podróbką jest mocno szklisty. Turmalin posiada szeroką, niezrównaną gamę kolorystyczną. Kształtem jest zwykle wydłużony, przypominający pionowo-trójkątny słupek. Może występować w różnych nasyceniach (od przezroczystego do całkiem wyraźnego).

Pamiętaj o oczyszczeniu energetycznym Turmalinu

Używając tego kamienia należy bezwzględnie pamiętać o częstym jego oczyszczaniu energetycznym. Możesz to wykonać w bardzo prosty sposób, a mianowicie umyć go w mocno osolonej wodzie. Możesz również wystawiać go na działanie słońca czy księżyca, gdyż to również oczyści go energetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *