kalcyt - magia kamieni

Kalcyt – magia kamieni

Kalcyt to minerał występujący w wielu rozmaitych kolorach, które przyciągają swoimi różnymi właściwościami – który kalcyt będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Zanim zdecydujesz się na konkretny kamień, to zastanów się czego Ci najbardziej brakuje.

Różowy – szczęśliwa miłość do samego siebie

Jest to kamień podnoszący na duchu, potrafi sprawić, że nasze smutki odejdą w zapomnienie. Przygnębienie, smutek i strach przed samotnością odejdą, jeżeli tylko zaufasz amuletowi z tym kamieniem. Różowy kalcyt jest kamieniem miłości, wewnętrznej równowagi oraz spokoju, zatem biżuteria z tym kamieniem będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Różowy kolor nieodłącznie związany jest z czakrą serca, zatem będzie wzmacniał to centrum energetyczne.

Czerwony – kamień witalności

Czerwony kalcyt jest kamieniem siły. Doda ci energii i chęci do dalszego działania, uzdrowi Twój organizm, sprawi, że staniesz się otwarty na nowe doznania. Energetycznie powiązany jest z czakra podstawy, zatem wzmocni to centrum energetyczne. Będzie wpływał na prawidłowa prace układu krwionośnego i kości. Czakra podstawy energetycznie powiązana jest ze sferą finansową i dlatego, gdy chcesz przyciągnąć do swojego życia obfitość noś ten kamień.

Pomarańczowy – kamień samorealizacji

Kamień zwiększa kreatywność, pobudza zmysły, sprawia, że nasze lęki nie są już straszne. Amulet z tym kamieniem posiada również właściwości prozdrowotne dla naszego organizmu. Pomarańczowy kalcyt zwalcza depresję oraz stany lękowe, może pomóc w walce z chorobami układu rozrodczego oraz wspomaga pracę woreczka żółciowego. Odblokuje także czakre płciową, a co za tym idzie znacznie poprawi sferę seksualną w Twoim życiu.

Miodowy – kamień mądrości

Amulet z miodowym kalcytem dopinguje w byciu wytrwałym przy codziennych obowiązkach, w pracy. Kamień uspokaja, pomaga zebrać myśli oraz jest niezawodny przy podejmowaniu ważnych decyzji.

Niebieski – kamień stabilizacji

Niebieski kalcyt wykazuje pozytywne właściwości dla psychiki człowieka, zwiększa jego zdolności psychiczne, działa uspokajająco, niweluje ból. Amulet jest skuteczny w walce z lenistwem, w walce z samym sobą o bardziej produktywne życie. Ten rodzaj kalcytu stabilizuje prace serca oraz obniża ciśnienie krwi. Można również zaopatrzyć się w talizman z niebieskim kalcytem aby oczyszczać energetycznie siebie i swoją przestrzeń. Świetnie sprawdzi się jako tarcza ochronna.

Zielony – kamień pozytywnego myślenia

Kalcyt o kolorze zielonym działa przede wszystkim uzdrawiająco, zatem jeśli zmagasz się z dolegliwościami zdrowotnymi, to ten kamień powinien być twoja nieodłączną biżuterią. Kamień dąży do tego abyś to Ty był kowalem własnego losu, sprawia, że Twoje myśli są bardziej pozytywne oraz redukuje stres.

Biały – kamień mocno oczyszczający

Biały kalcyt cechuje się przede wszystkim właściwościami mocno oczyszczającymi oraz rewitalizującymi. Biały kolor zawiera w sobie całe spektrum kolorów. Zatem jest kamieniem uniwersalnym. W zależności od Twojej intencji, tak będzie działał. Ten kamień także nosi nazwę anielskiego i świetnie pomoże nawiązać kontakt z siłami anielskimi.

Amulety i talizmany z kalcytem

Naszyjniki, bransoletki czy kolczyki z omawianym kamieniem nie dość, że cechują się właściwościami leczniczymi oraz ochronnymi to również mogą stanowić piękne dopełnienie naszego ubrania. Ta biżuteria sprawdzi się do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji. W zakładce biżuteria ezoteryczna znajdziesz wiele przepięknych i oryginalnych amuletów i talizmanów jako wisiorki, bransoletki, przywieszki. Jest to rękodzieło a nie taśmowa, hurtowa „robota” rodem z Chin. Każdy jest inny i robiony z pasją, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Z jednej strony jest to bardzo oryginalna biżuteria a dodatkowo ma magiczne działanie. Dodatkowo przy zakupie możesz zamówić sobie aby konkretny amulet czy talizman był naładowany Twoją intencją, a to zasadniczo wzmocni jego działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *