Kryształ górski – magia kamieni

kryształ górski - wróżka Arkadia

Kryształ górski

Nazwa pochodzi od greckiego słowa krystallos co tłumaczy się jako lód. Starożytni wierzyli, że jest to magicznie zamrożony lód i zesłany przez bogów na ziemię. Mówi się także o nim jako o kamieniu Mocy, gdyż ma najsilniejsze właściwości oczyszczające. A jest to bezbarwna, przezroczysta odmiana kwarcu.

Z tego kryształu wykonywane były i są kule do wróżenia, amulety, wahadła czy neutralizatory.

Zastosowanie kryształu górskiego

Kryształ ten ma szerokie zastosowanie w ozdobach, biżuterii. Często mylony jest z diamentem, gdyż barwą go przypomina. Jednak najczęstsze i najważniejsze jego zastosowanie jest w ezoteryce, właśnie z powodu jego właściwości.

Kryształ ten w naturalny sposób pochłania negatywne energie z otoczenia, także można go stosować do oczyszczenia energetycznego mieszkań, przedmiotów czy ciała. Można z niego zrobić amulet i nosić go przy sobie w celach ochronnych przed negatywnymi energiami. Stosuje się go także przy uzdrawianiach duchowych jak i dolegliwościach ciała fizycznego.

Kryształ górski związany jest z czakrą korony. Noszenie przy sobie tego kryształy poprawi naszą koncentrację, poprawi naszą ostrość widzenia i fizycznego i duchowego. Zmniejszy stres i napięcie. Doda nam pewności siebie.

Programowanie kryształu górskiego

Kryształ górski bardzo dobrze pochłania negatywną energię jak i pozytywną. Także po oczyszczeniu go możemy zaprogramować ten kryształ dając mu konkretną intencję energetyczną, z którą ma działać.

Jak to zrobić?

Wystarczy jak oczyszczany energetycznie kryształ górski weźmiesz w obie ręce i w skupieniu powiesz swoją intencję dając taką energie poprzez swoje ręce w ten właśnie kamień. Jeśli posługujesz się energią Reiki wzmocnisz działanie i intencję włożoną w ten kamień.

BHP i oczyszczanie energetyczne

Pamiętaj, że należy często oczyszczać energetycznie używany przez Ciebie kamień. Minimum raz w tygodniu należy go umyć w słonej wodzie lub wystawić na działanie promieni słońca lub księżyca. Jeśli tego nie będzie się przestrzegać, to taki kamień zamiast pomagać będzie oddawać nagromadzoną w sobie negatywna energię.

Zobacz także inne kamienie;

*Ametyst – magia kamieni – Bursztyn – Ametyst – Rubin

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *