onyks - magia kamieni

Onyks – magia kamieni

Magiczny kamień

Onyks. Legenda głosi, że onyks to kamień szczęścia, siły i odwagi – powstał z obciętych paznokci Afrodyty – bogini miłości. Czarny kolor kamienia wskazuje na pochodzenie szlacheckie. Występowanie szacuje się na tereny Indii, USA, Kanady i Australii. Kamień jest półprzezroczysty, posiada szklisty połysk.

Czarny onyks uważany jest, jak napisałam wyżej,  za symbol szczęścia, siły i odwagi. Wykazuje także na działanie uspokajające, poprawiające humor, podnoszące na duchu. Onyks przywraca harmonię organizmu i chroni przed nieszczęściami.  Pomaga w zachowaniu cierpliwości i koncentracji. Leczy schorzenia oczu, wzmacnia włosy i paznokcie. Kamień posiada bardzo korzystne działanie na układ nerwowy oraz kostny. Wzmacnia i regeneruje nerki.

Jak widzicie, energię kamieni można wykorzystać na wiele sposobów i w wielu dolegliwościach. Czyli kamień ten może nam pomóc w konkretnych schorzeniach jak i ochronić przed negatywna energią czy przyciągnąć do nas szczęście. wystarczy, że zaprogramujemy odpowiednio ten kamień.

Onyks – dla kogo?

Energię tego kamienia polecana jest osobom z tendencją do rozpamiętywania przeszłości. Także, jeśli chcesz odciąć się od przeszłości czy uwolnić się od ludzi z przeszłości zacznij pracować z tym kamieniem. Będziesz mógł go wykorzystać, gdy żyjesz w ciągłym biegu i doświadczasz presji czasu. Wystarczy, że taki kamień będziesz nosić przy sobie a jego energia będzie działać na Ciebie. Będzie on wtedy działał na Ciebie uspokajająco i łatwiej będziesz mógł zaplanować sobie czas.

Onyks może także być świetną tarczą ochronną, która będzie pochłaniać wszelkie negatywne energie z otoczenia lub energie, które będą wysyłane intencyjnie w Twoim kierunku. Wystarczy, ze taki kamień najpierw oczyścisz energetycznie a potem zaprogramujesz go na konkretne działanie.

Odmiany onyksu

Najpopularniejszą odmianą tego kamienia jest właśnie onyks czarny, nazywany również onyksem arabskim. Natomiast niekwarkowe kamienie, które również można spotkać pod nazwą onyksu to np. onyks egipski, meksykański lub pakistański.

Ciekawostki

W starożytności onyks był wykorzystywany do produkcji pieczęci, gdyż wierzono, że przynosi powodzenie w życiu. Obecnie wykorzystywany jest do produkcji miniaturowych rzeźb. Na ogół onyks jest kamieniem kolekcjonerskim. W dawnych czasach bardzo powszechna była nalewka z onyksu, która miała zapewniać zdrowe oczy i sokoli wzrok. Kamień był umieszczany w skórzanym naczyniu, następnie zalewany był winem. Po niespełna miesiącu wywar wcierano w okolice oczu. Warto skorzystać z doświadczenia innych i wprowadzić w swoje życie sprawdzone sposoby.

onyks – Pielęgnacja kamienia

Każdy kamień należy rozładowywać energetycznie, czyli podać oczyszczeniu energetycznemu. Można to zrobić poprzez umycie go pod bieżącą wodą, umycie go w słonej wodzie lub wystawienie na działanie słońca. Kiedy już masz pewność, że Twój kamień został oczyszczony, to na nowo możesz go zaprogramować na konkretne działanie.

Na moim blogu znajdziesz jeszcze opisy innych kamieni. Zobacz w czym możesz sobie pomóc wykorzystując ich magiczna moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *