rubin - wróżka Arkadia

Rubin – magia kamieni

Rubin

Piękny kamień

Rubin – magia kamieni. Nazwa tego kamienia pochodzi od łacińskiego słowa – ruber – ( czerwony). Od wieków ten kamień cieszył się ogromną popularnością i często był nazywany – czerwonym królem klejnotów.

Występuje we wszystkich odcieniach czerwonego. Można spotkać okazy w odcieniu różowym, fioletowym czy brązowym. Jest to zależne od zawartości chromu w składzie tego kamienia. To jeden z najbardziej cenionych kamieni, takich jak, diament, szafir czy szmaragd.

Rubin – magia kamieni

Już sam kolor czerwieni powoduje, że mocno będzie pracował z czakrą podstawy. Ma pozytywny wpływ na krew. Wspomaga właśnie leczenie wszelkich chorób związanych z krwią. Bardzo mocno będzie doenergetyzował nasze ciało. Pomocny także jest przy walce z chorobami wirusowymi. Można go stosować przy gorączce czy zatruciach. Rubin – magia kamieni.

Rubin może służyć jako talizman chroniący przed chorobą lub nieszczęściem. Można także pomóc sobie przy pomocy tego kamienia gdy mamy problemy natury depresyjnej lub męczą nas koszmary nocne.

Kamień miłości

Oczywiście kolor Rubinu kojarzy nam się z miłością. Bardzo często pierścionki zaręczynowe są właśnie z tym kamieniem. Rubin zapewnia stałość w uczuciach oraz w ogóle potęguje miłość.

Pomaga również odnaleźć właściwą drogę w naszym życiu. Znaleźć cel czy odnaleźć nasze talenty. Dodaje odwagi, pomaga pozbyć się ograniczeń oraz dodaje wigoru i entuzjazmu.

Oczyszczenie kamienia

Tak jak każdy przedmiot, a tym bardziej kamień naturalny, pochłania energie z otoczenia. Jeśli stosujemy go do litoterapii, pracujemy z tym kamieniem, to nie zapominajmy o oczyszczeniu energetycznym. Także gdy mamy biżuterię z kamieniem, to należy o tym pamiętać. Oczyszczamy go poprzez umycie go w słonej wodzie lub wystawiamy na działanie słońca lub światło księżyca. To najprostsze sposoby. Jeśli znamy inne metody oczyszczania energetycznego, to także możemy to zastosować.

Jak używać tego kamienia?

Nie jest istotne, czy ten kamień mamy w pierścionku, wisiorku czy po prostu bryłkę. Oczywiście wszystko zależy od naszej intencji. Energia idzie za uwagą, dlatego ważne jest abyśmy dali intencję czyli wiedzieli w jakim celu ten kamień nosimy. Takie intencje możemy zmieniać co jakiś czas. jednak zanim zmienimy cel zastosowana Rubinu, to wcześniej mocno poddajmy go oczyszczeniu.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *