drzewko szczęścia - wróżka Arkadia

Drzewko szczęścia – magiczne rośliny

Magiczne rośliny – drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia czyli grubosz jajowaty to roślina pochodząca z Afryki Południowej. Inna, potoczna nazwa tej rośliny to drzewko pieniądza jak również w dawnej Polsce nazywana była bożym drzewkiem. Roślina ma przynosić szczęście i dostarczać dobrą energię.

Roślina w warunkach naturalnych osiąga wysokość nawet do 4 metrów, w doniczce zwykle do 1 metra wysokości. Trzeba mieć na uwadze, że pęd rośnie bardzo wolno oraz potrzebuje dużego nasłonecznienia.

Energetyczne właściwości drzewka szczęścia

Grubosz znany jest z emitowania pozytywnej energii oraz z oczyszczania powietrza. Według feng shui drzewko powoduje poprawę nastoju domowników oraz pomaga w otworzeniu się na świat. Warto dodać, że również sprzyja rozkwicie fortuny. Gdy drzewko pięknie rozkwitnie jest to znak sugerujący poprawę sytuacji materialnej.

Natomiast dzięki woskowi, który znajduje się na liściach, roślina pochłania lotne substancje organiczne z powietrza, przy czym oczyszcza je. Niektórzy uważają, że drzewko szczęścia jest szkodliwe dla ludzi – jest to nieprawda. Roślina jak każda inna pochłania dwutlenek węgla i wydziela tlen.

Gdy roślina choruje

Gdy drzewko szczęścia zaczyna nam chorować, gubi liście to nieodzowny znak, że coś niedobrego dzieje się w naszej przestrzeni energetycznej. Może to być sygnał, że nasze zdrowie jest w nienajlepszej kondycji czy tez nasze finanse. Oczywiści przyczyna złego stanu rośliny może być po prostu fakt, że zapominamy ją podlewać, więc zanim wpadniesz w panikę zobacz czy nie zaniedbałeś po prostu pielęgnacji swojego drzewka.

Drzewko pieniędzy na każdym parapecie

Bardzo łatwo rozmnażać tę roślinę. Wystarczy, że urwiemy szczepkę ze zdrewniała końcówka i na kilka dni włożymy do wody lub bardzo wilgotnej gleby. Po kilku dniach pojawiają się korzonki i możemy już posadzić młoda roślinkę do właściwej doniczki.

Jeśli w twojej sypialni lub w miejscu, gdzie spędzasz bardzo dużo czasu będziesz miał tę roślinę to nawiążesz z nią kontakt energetyczny i właśnie Ciebie będzie wspierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *