biala-szalwia wróżka Arkadia

Biała szałwia – magiczne rośliny

Biała szałwia ( Salvia apiana ) to jedna z bardziej znanych roślin o właściwościach „magicznych”. Od wieków była używana w rytuałach uzdrawiających oraz oczyszczających osoby i pomieszczenia z negatywnych energii.

Pochodzenie

Biała szałwia pochodzi z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i właśnie  przez rdzennych amerykanów była uważana za świętą. Używana była we wszelkich rytuałach, które pozwalały na nawiązanie kontaktu z duchami i wejście w odmienny stan świadomości.

Działanie

Biała szałwia przede wszystkim ma działanie oczyszczające z negatywnych energii. Tyczy się to wszelkich energii, które nam szkodzą, czyli zaczynając od naszych negatywnych myśli, emocji poprzez energie pochodzące od innych osób, po energie atralne.

Roślina ta wykazuje również działanie przeciwbakteryjne, przeciwdrobnoustrojowe oraz przeciwutleniające oraz zapach palonej szałwii odstrasza owady.

Osoby, które mają problemy alergiczne, także powinny kadzić pomieszczenia białą szałwią, gdyż uwalnia ona jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie, czyli właśnie alergeny.

Zastosowanie

Białą szałwie możemy zakupić w pęczkach gotowych do podpalenia, jako susz liści, który spalamy w kadzielnicy lub w formie kadzidełek. Nie jest ważne w jakiej formie taką szałwię będziemy spalać, gdyż energia dymu jest taka sama. I właśnie dym z palonej szałwii wykorzystujemy do oczyszczenia energetycznego osoby, naszego domu, biura, czy każdego innego pomieszczenia. Także do oczyszczania przedmiotów.

Rytuały oczyszczające z białą szałwią

Zanim przystąpimy do takiego rytuału pamiętajmy, że mamy robić to z przekonaniem. Energia idzie za uwagą i ważne jest właśnie nasze nastawienie. Jeśli robimy to od niechcenia, bez przekonania w działanie to i jakość tego rytuału będzie znikoma. Przygotujmy sobie czas na ten rytuał. Jeśli domownicy nas rozpraszają, to wybierzmy taki czas, gdzie będziemy sami. Przygotujmy świeczkę, może to być zwykły podgrzewacz, od której będziemy odpalać naszą szałwię. Przygotujmy siebie poprzez wypowiedzenie intencji, z jaką będziemy kadzić. Dobrze jest powierzyć się czy poprosić o pomoc Siły Wyższe, w które wierzymy.

Rytuał oczyszczający osobę

Kiedy poczujemy spadek energii czy spadek nastroju to sygnał, że w naszej aurze może być nagromadzona negatywna energia. Także jeśli przebywaliśmy w towarzystwie ludzi z taką energią lub miejscach w których gromadzi się bardzo niska energia, np restauracje serwujące alkohol.

Jak pisałam wyżej wykorzystujemy do rytuału dym palonej szałwii. Także czy to pęczek, czy kadzidełko bierzemy i zaczynając od czubka głowy kręcimy w lewą stronę. Od czubka głowy idziemy w dół, do stóp okrążając człowieka. Robimy to 3-krotnie. Zwracamy także uwagę na czakry, poświęcając im więcej uwagi.

Rytuał oczyszczający pomieszczenia

Kiedy zaczynamy czuć się niekomfortowo w naszym domu, kiedy źle śpimy to sygnał, że należy oczyścić takie pomieszczenie. Także po wizycie osoby z negatywną energią, po kłótni, gdzie było dużo negatywnych emocji lub, gdy podejrzewamy, że ktoś nam źle życzy. Także, kiedy wprowadamy się do nowego mieszkania warto taki rytuał wykonać aby oczyścić energię po poprzednich lokatorach. Nawet, jeśli jest to nowo pobudowane mieszkanie, to przecież posiada energie osób, które przebywały i budowały to mieszkanie.

Rytuał zaczynamy od drzwi wejściowych i idziemy w lewą stronę, pamiętając aby okadzić dokładnie każdy kąt. Na drzwiach wejściowych także kończymy.

Rytuał oczyszczający przedmioty

Każdy nowo zakupiony przedmiot, który kupimy, czy dostaniemy dobrze jest oczyścić z energii, które w nim się nagromadziły. Przede wszystkim jest to ważne dla przedmiotów, które nosimy na sobie, takie jak biżuteria. Czasem inne przedmioty, które trafiają do naszego domu mogą posiadać negatywną energię, np. antyki, figurki itp.

Przygotowujemy się tak, jak do każdego oczyszczenia a następnie dymem szałwii okadzamy dany przedmiot trzy razy kręcąc dymem w lewą stronę.

Napełnianie pozytywną energią

Biała szałwia oczyszcza ale ważne jest aby tę pustkę po oczyszczeniu napełnić pozytywną energią. Także dobrze jest po rytuale oczyszczającym zrobić rytuał do energetyzujący, np. użyć kadzidła różanego.

Jeśli nie czujesz się na siłach samemu zrobić takie oczyszczenie czy to siebie czy swojego domu, to możesz skorzystać z moich usług, Tutaj link.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *