wieża - wróżka Arkadia

Tarot – Wieża

Wieża

Medytacja na dzisiaj

Tarot – Wieża. Zapewne każdy w dzieciństwie słyszał o bajce o trzech świnkach, które budowały swoje domki. Jedna zbudowała ze słomy, druga z patyków a trzecia zbudowała trwały dom z cegieł. I tylko ten trzeci dom przetrwał spotkanie z wilkiem.

Gdy pojawia się w naszym życiu energia Wieży to sygnał, że nadchodzi czas weryfikacji, który właśnie sprawdzi z czego ten nasz „dom” jest zbudowany. Te nasze budowle to nasze związki, nasze relacje międzyludzkie czy sprawy, które odgrywają duża rolę w naszym życiu.

Tarot -Wieża – weryfikacja

Czasem tak bywa, że latami coś budujemy, wkładamy w to masę wysiłku nie tylko w samo budowanie ale i utrzymanie tego. Wprawdzie zauważamy, że tu niedopracowane, a tam się robi dziura ale mimo wszystko dalej próbujemy podtrzymać, coś co nie ma trwałych fundamentów. I wtedy pojawia się Wieża i wszystko rozpada się w gruzy. W pierwszym momencie jest ból, strach czy złość. Nasza strefa komfortu rozpadła się. Jeśli tylko uspokoimy emocje i zaakceptujemy ten fakt to możemy na nowo przystąpić do budowania swojego życia.

Tarot -Wieża – energia nadziei

Tak, moi drodzy, to także energia nadziei, że na gruzach tego wszystkiego możemy odbudować nasze życie na nowo. Zbudować nowy „dom” korzystając z doświadczenia, które pozwoli nam nie powtarzać na nowo tych samych błędów.

Zastanówcie się teraz przez chwile ileż to razy ta energia pojawiała się w Waszym życiu. Rozpadł się związek, straciliście pracę, stan zdrowia zmusił do zmiany życia…. A teraz zauważcie jak tamte sytuacje wpłynęły na Wasze życie. Mimo, że samo to zdarzenie było trudne, to skutkiem tego podjęliście nowe działania. Dało Wam to możliwość na nowo wyznaczenia priorytetów, kierunku swojego życia. A być może wtedy wreszcie doceniliście rzeczy, których wcześniej nie zauważaliście.

Czy czekać, aż Wieża zrobi swoje?

Można, tylko po co. Przecież zanim ta energia zadziała to wcześniej pojawiają się sygnały, że coś nie jest tak i można zadziałać wcześniej… Tak, wiem, że ciężko wyjść z tej swoje strefy komfortu. Mimo, że wiemy, że nie tego chcemy ale to dla nas bezpieczne i znane. Nowe zawsze wiąże się ze strachem. Świadomość tego powinna Was tylko motywować do przełamywania strachu, bo za tym strachem jest działanie.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *