czerwona nitka amulet

Czerwona nitka na nadgarstku – co oznacza?

Czerwona nitka na nadgarstku – co oznacza? Nie da się zaprzeczyć, że już od zarania dziejów istnieją różne wierzenia w talizmany czy amulety. Oczywiście nie ma obowiązku praktykowania żadnej z idei, natomiast warto się zainteresować i dowiadywać o rzeczach, o których byśmy nigdy nie pomyśleli. Jakie znaczenie może mieć zwykła nitka zawiązana wokół nadgarstka?

Jak prawidłowo używać czerwonej nitki?

Rzadko zaznacza się, że talizman powinno się wiązać na mniej dominującej ręce. Oznacza to, że praworęczni powinni wiązać na lewej – leworęczni na prawej. Bransoletkę powinna zawiązać nam osoba, którą darzymy pozytywnymi uczuciami. Wiążemy ją na 7 supełków, nadmiar nitki na końcówce należy obciąć. Nitkę należy nosić puki sama nie odpadnie. Warto też dodać, że powinna być wykonana z wełny. Dobrym umocnieniem działania talizmanu jest wypowiedzenie dowolnej modlitwy tuż po zawiązaniu na nadgarstku.

Moc talizmanu

Czerwona nitka posiada wiele właściwości i mocy, którymi darzą ją ludzie. Uznaje się ją za znak ochrony przed złym okiem i nieszczęśliwymi wypadkami oraz negatywną energią. Zapobiega wszelkim niepowodzeniom, które mogą zdarzyć się w życiu każdego. Wierzenie w takie zdolności czerwonej nitki można zaobserwować w różnych religiach, nie tylko hinduizmie, ale również chrześcijaństwie czy buddyzmie i judaizmie. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób noszenia kabały. Należy zawiązać ją w odpowiedni sposób by mogła sprawować ochronę na jej nosicielu.

Inne kolory nitek

Nie tylko czerwona nitka ma zastosowanie. Przecież każdy kolor ma swoją energetykę i możemy to wykorzystać.

  • Czerwona – to ochrona przed złym okiem, urokami, wampiryzmem energetycznym. Możemy także w tym kolorze używać czerwonej kokardki i przywiązywać ją do wózka dziecka.
  • Niebeska – będzie uspokajać i dlatego pomoże w nauce, koncentracji czy wspomoże nas w kontakcie ze swoja podświadomością. To kolor harmonii.
  • Żółta – to ochrona przed ludzka zazdrością i zawiścią. Kolor ten także związany jest z czakra słoneczna dlatego tez doda nam wigoru, entuzjazmu i pozytywnego nastawienia do życia.
  • Zielona – to ochrona przed zazdrością czy złymi życzeniami dotyczącymi sfery finansowej. Także takiej nitce przyciągniesz do swojego życia więcej obfitości.
  • Pomarańczowa – wzmocni Twoją kreatywność czy podniesie libido. Ten kolor zawiąż gdy chcesz ochronić się przed atakami energetycznymi czy próbą uwiązywania cię.
  • Złota – to kolor związany z obfitością, szczęściem i radością na wszystkich poziomach. Zawiąż ja zatem, gdy takie energie chcesz przyciągnąć do swojego życia. Możesz także użyć ją jako ochronę.
  • Srebrna – jej energia odetnie od ciebie wszelkie negatywne sznury i więzy energetyczne, ochroni przed takimi próbami związania Cię.

Czy taki talizman działa

Energia idzie za uwagą. Także jeśli dasz taką energię, czyli zrobisz to z wiarą, że to ma w takiej intencji zadziałać, to tak się stanie. Jeśli tylko zrobisz to tak na wszelki wypadek lub tylko dla ozdoby, to właśnie z taką intencja to zadziała. Pamiętaj, że myśl jest energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *