ochrona przed negatywną energią

Jak chronić się przed negatywną energią

Negatywna energia, a co to właściwie jest? Czym jest negatywna energia? Na te pytania na początku należy odpowiedzieć aby wiedzieć co nam szkodzi i jak przed tym się bronić.

Wszystko jest energią

Tak, wszystko jest energią. My sami jesteśmy energią tylko w skondensowanej postaci. Nasze myśli, nasze działanie, my sami jak i świat, który nas otacza. Energia sama w sobie nie jest niczym złym, po prostu jest. Tak jak prąd w gniazdu jest energią i w zależności jak się to wykorzysta, będzie dla nas dobre albo nie.  jeśli zachowa się pewne zasady, to albo będzie dla nas działał na korzyść albo zrobi nam krzywdę. Czyli będziemy mieli światło, naładujemy swoje komórki lub zostaniemy nim porażeni, gdy dotkniemy gołych przewodów elektrycznych.

Pozytywna energia

Mówiąc najprościej to energia, która będzie nas wzmacniać. Energia, którą pozyskujemy z powszechnego pola energii i dzięki której funkcjonujemy. Rośliny, kamienie, woda cała przyroda emituje energię z której na co dzień korzystamy nie zdając sobie sprawy. Istoty żywe, w tym też człowiek także dokłada swoją energię to tej zbiorowej. To świat tzw. widzialny ale jeszcze jest ten niewidzialny, czyli świat astralny, który także ma wpływ na nas samych.

Negatywna energia

Właściwie pochodzi z tych samych źródeł, jednak to taka, która będzie nas osłabiać. Energie, które będą powodować naszą niską wibrację, brak sił witalnych, niskie emocje czy także dolegliwości, a z czasem choroby. I właśnie przed taką energią należy się chronić.

Myśl jest energią

Tak, nie zdając sobie sprawy sami poprzez własne myślenie produkujemy negatywną energią. Sami siebie osłabiamy. Tworzymy tzw. myślokształty, które osadzają się w naszej aurze. Tworzą się jak gdyby czarne plamy, które nas osłabiają i blokują przypływ tej pozytywne energii. Dodatkowo działają jak magnes przyciągając do nas wszystko to co ma taką samą niską wibrację.

Także nasze negatywne myślenie ma wpływ na innych, przecież połączeni jesteśmy energetycznie ze sobą. Jeśli ciągle myślimy, że naszemu dziecku może coś się złego stać lub zamartwiamy się o innych członków rodziny to taką energię im wysyłamy. Troska o innych nie jest tożsama z ciągłym zamartwianiem się o nich. Wyślij zatem swojemu dziecku na podróż pewność, że wszystko będzie ok, a nie strach, że coś złego może się zadziać.

Emocje są energią

I to bardzo silną energią. Najpierw jest myśl a potem jeszcze wzmacniamy ją naszymi emocjami. Dajmy na to sądzimy, że ktoś źle o nas myśli lub nam coś złego zrobił. Czy chociażby w kłótni powiedział o jedno słowo za dużo. Co wtedy się dzieje… W naszej głowie pojawiają się myśli związane ze złością i taką złość, emocje, produkujemy. Działa to jak miecz obosieczny. Z jednej strony wysyłamy strzałę energetyczną w stronę tej osoby ale i ta złość działa na nas samych. Osadza się w naszej aurze i na naszej wątrobie. I co najważniejsze, co wysyłamy to do nas wraca i to po trzykroć.

Słowo jest energią

Jednym słowem można dodać komuś skrzydeł ale i zabić. Zatem pomyśl najpierw co chcesz powiedzieć. A najlepiej myśl co myślisz to i słowa będą takie, które będą wzmacniać i ciebie i innych.

Podsumowując negatywną energię przede wszystkim my sami tworzymy wokół siebie, jednak to nie wszystkie jej źródła.

Energie astralne

Czym są energie astralne dowiesz się z artykułu, który już wcześniej napisałam TUTAJ go znajdziesz. Mówiąc w skrócie to energie osób zmarłych, energie istot astralnych, energie miejsc, które wchłonęły negatywną energię

Energie klątw, uroków, rytuałów

Takie energie powiązane są po prostu z ludźmi, którzy poprzez swoją zazdrość, złość wysyłają takie energie w naszą stronę. Czasem posuwają się do wykonywania konkretnych rytuałów lub zamawiają takie rytuały, które niosą za sobą bardzo silną negatywną energię.

Jak chronić się przed negatywną energią

  • Zacznij od siebie. Dbaj o swoje myśli, emocje o swój poziom energii a wytworzysz naturalną barierę ochronną i nic nie przejdzie do Twojej aury. Po prostu po niej spłynie,
  • Naucz się akceptować innych ludzi, pozwól być im takimi jakimi a nie będzie to wywoływać u Ciebie złych emocji
  • Unikaj ludzi, przy których sam obniżasz poziom swoich wibracji,
  • Zrezygnuj z nadużywania alkoholu i innych używek, gdyż one robią dziury w Twojej aurze, obniżają wibracje i łapiesz cały energetyczny bród jak przysłowiową grypę
  • Oczyszczaj się energetycznie
  • Spędzaj więcej czasu wśród natury
  • Jeśli nie wierzysz w siłę swojej energii to możesz korzystać z ochrony amuletów pod różnymi postaciami. Mogą to być symbole, kamienie czy przedmioty o takich możliwościach.

Amulety i talizmany

Amulety czy talizmany mogą pomóc ochronić nas, naszą energetykę przed negatywnymi energiami. Odpowiedni dobrany amulet może stanowić tarczę ochronną. Jednak należy pamiętać aby go regularnie oczyszczać. Można do tego użyć słonej wody, wystawić na działanie promieni słonecznych, czy blasku księżyca. Oczywiście aby spełnił swoją rolę musi zawierać albo odpowiedni symbol lub zrobiony być dla przykładu z naturalnych kamieni, które już swoją energią spełniają taką rolę. Dodatkowo należy go naładować intencją, czyli co ma robić, jak działać.

Być może amulety te amulety przypadną Ci do gustu.

Negatywna energia a karma

Prawo karmy mówi, co zasiałeś to zbierzesz. Nic nie pozostaje bez echa, także w świecie energii. Zatem uświadom sobie, że to co wysyłasz we wszechświat, Ty jak i każda inna osoba, to wróci, czasem ze zdwojoną siłą. Ta świadomość powinna pozwolić Ci pozbyć się emocji związanych z odwetem, zemstą. Nich prawo karmy samo zadziała, a Ty uśmiechnij się szeroko do siebie, poczuj wdzięczność do wszystkiego, co Cię otacza. To mocno podniesie Twoje wibracje i będzie stanowiło niezniszczalną ochronę.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Jeden komentarz do “Jak chronić się przed negatywną energią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *