Toksyczne relacje

toksyczne relacje - odcinanie więzów i sznurów

Tworzenie toksycznych relacji

Nieustannie tworzymy relacje z innymi osobami. Najpierw są to relacje rodzinne, z matką, ojcem czy rodzeństwem. Potem nawiązujemy relacje koleżeńskie aż w końcu partnerskie. Tak się dzieje i to jest dobre. Potrzebujemy obecności w swoim życiu innych osób. Niestety czasem tak bywa, że niektóre relacje przemieniają się tzw. toksyczne relacje.

Co to jest toksyczna relacja

Słowo toksyczna zwraca uwagę na coś co nas truje, co jest toksyną czyli trucizną dla nas, dla naszego życia. Także każda relacja, która wpływa na nas destrukcyjnie. Taka toksyna to np; wieczna krytyka, nieprzebaczanie, obrażanie, wykorzystywanie, chorobliwa zazdrość,  przemoc słowna i fizyczna itp. takich toksyn jest bardzo dużo i nie sposób je tu wszystkie wymienić.

Toksyczne relacje

Wydawały się że najbliżsi nam ludzie, czyli nasi rodzice powinni dla nas być najlepszymi przyjaciółmi ale niestety bardzo często bywa, że właśnie czy to z matką czy z ojcem taką toksyczną relację tworzymy.

Rodzice, którzy wciąż nas krytykują i mają wymagania, którym nie można sprostać. Nie ważne czy mamy 10 lat czy 40. Taki sam schemat występuje. Poprzez swoje zachowanie wzbudzają poczucie winy u swoich dzieci lub obwiniają za wszystko. Brak wsparcia i akceptacji z ich strony to naturalne zachowanie toksycznych rodziców.

Bardzo często niestety powielamy takie schematy wchodząc w relacje partnerskie. Podświadomie wybierając na swoich partnerów osoby, które także przejawiają toksyczne zachowania względem nas. Tutaj dodatkowo może wchodzić przemoc seksualna, finansowa i próby uzależnienia całkowitego drugiej osoby. Bardzo trudno z takiego związku wydostać się osobie, która doświadcza tego.

Toksyczne przyjaźnie to osoby, które w kontaktach sam na sam są bardzo miłe, pomocne a na zewnątrz jest zazdrość i obgadywanie.

Tworzenie negatywnych więzów i sznurów

W każdych relacjach między nami a drugą osobą tworzą się energetyczne sznury. Im „bliższa” jest relacja tym większe i silniejsze są sznury. Powodują, że nie potrafimy jasno myśleć i trudno nam podejmować decyzje. To tak wygląda, jakby rozum mówił jedno a coś powstrzymywało nas od konkretnych decyzji. Czasem tak bywa, że nawet gdy danej osoby nie ma w naszym życiu my wciąż nie umiemy uwolnić się od myśli i emocji związanych z tą osobą. Tkwimy w miejscu będąc w takim swoim „piekiełku”. Niestety czasem tak bywa, że osoby w świadomy lub nieświadomy sposób energetycznie próbują nas uwiązać do siebie, a wtedy trudno nam zrobić jakiś samodzielny krok.

Energetyczne odcinanie negatywnych więzów i sznurów

Jeśli jesteśmy w relacji partnerskiej to takie odcięcie może pójść w dwóch kierunkach. To znaczy. Jeśli między Tobą o Twoim partnerem jest miłość to takie odcięcie pozwoli wam porozumieć się. Natomiast jeśli to typowa toksyczna relacja, to takie odcięcie pozwoli Ci się z tego uwolnić. Nabierzesz siły do zawalczenia o siebie. Poczujesz się wolna.

Takie odcięcia robione na relacje z rodzicami powodują, że wreszcie stajemy się „dorośli” i potrafimy powiedzieć zdecydowane „nie”. Nie zmieni to charakteru rodzica ale zmieni nasze nastawienie i nie będzie to już tak mocno nas bolało. Pomoże nam na odbudowanie swojej samooceny i nie będziemy czuć ciągłej presji ze strony rodziców.

Jeśli doświadczasz takich toksycznych relacji i chciałaby, chciałbyś skorzystać z takiego rytuału to zapraszam do skorzystania z moich usług.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *