wampir energetyczny

Wampir energetyczny

Wampir energetyczny to określenie, które opisuje osoby bardzo niekorzystnie działające na nas. Zapewne nie raz mieliście okazje spotkać takie osoby czy po prostu funkcjonujesz w ich pobliżu. Jak rozpoznać czy dana osoba jest takim wampirem. Jak się chronić przed ich negatywnym wpływem dowiecie się z tego artykułu.

Kto to jest wampir energetyczny

To osoby, w których pobliży po prostu zaczynacie źle się czuć. Możecie czuć bardzo szybki spadek energii, tracić pewność siebie oraz możecie odczuwać irracjonalny lęk. Możecie również w mgnieniu oka z dobrego samopoczucia popadać w stany depresyjne. Po prostu bez konkretnej przyczyny łapiecie przysłowiowego doła.

Takie osoby działają świadomie lub częściej nieświadomie. Także ważne jest aby być tego świadomym samemu i umieć się chronić przed ich niekorzystnym wpływem na nasze życie.

Wampir energetyczny świadomy i nie świadomy

Przeważnie takie osoby w sposób nieświadomy mają taki negatywny wpływ na otoczenia. Takie osoby nabyły takich wzorców w swojej rodzinie. Nie potrafią same cieszyć się z życia i ciągle wchodzą w rolę ofiary przyjmując postawę roszczeniową. Oczekują one od otoczenia ciągłego wsparcia, bo przecież w ich życiu tak źle się dzieje.

Wampir działający świadomie, to osoba, która zauważyła „zysk” w pewnych swoich zachowaniach. Wie, jak ma mówić, jak działać aby osłabić naszą energetykę a przez co wpłynąć na nasze zachowanie.

Bliska relacja z wampirem energetycznym

Takie relacje nazywają się toksyczne. Poprzez nasze zaangażowanie emocjonalne do drugiej osoby na początku nie zdajemy sobie sprawy, że obiekt naszych uczuć może być wampirem energetycznym. W takim związku nie dzieje się dobrze, gdyż dochodzi tam do manipulacji emocjonalnej. Na początku taka osoba może wydawać się nam wprost idealna. Będzie zabiegać o nasze względy, mocno się starać a gdy już poczuje się pewna, że nas ma, zaczyna pełnymi garściami czerpać z naszej energii.

Na początku będą to próby wtrącania nas w poczucie winy, umniejszanie naszej wartości a z czasem nawet siłowe narzucanie swojej woli. My w takiej relacji czujemy się bezsilni, zaczynamy tracić poczucie bezpieczeństwa, siłę woli i tak jesteśmy zmanipulowani, że nie wierzymy, że sami możemy sobie dać radę.

Jedyną obroną dla nas jest po prostu jak najszybsze wyplatanie się z takiego układu, gdyż w żaden sposób nie możemy wpłynąć na zmianę zachowania.

Koleżanka czy kolega jako wampir energetyczny

Zapraszasz swoją przyjaciółkę do siebie na kawę a po jej wyjściu nie masz sił i dodatkowo samopoczucie takie, jakbyś miała ochotę skoczyć z balkonu… zapewne już wiesz o kim mówię.

Takie osoby w naszym towarzystwie zaczynają wylewać wszystkie swoje żale. Godzinami potrafią narzekać, marudzić i udowadniać, że padli ofiarą sytuacji czy innej osoby. Po chwili takiej rozmowy taki wampir energetyczny zaczyna czuć się lepiej a my… nic tylko położyć się do łóżka.

Jak sobie z tym radzić? Możecie po prostu przerwać taki monolog i powiedzieć, że nie życzycie sobie ciągle o tym słyszeć lub po prostu unikać takiej osoby. Można również zapalić świece w intencji naszej ochrony, gdy wiemy, że taka osoba pojawi się w naszym domu.

Trudniejsza sprawa, gdy z taką osobą pracujemy. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest amulet, który będzie nas chronił przed wpływem takiej osoby. Jeśli mamy wiedze, możemy tworzyć ochronę energetyczną wokół nas.

Stawianie zdrowych granic

To najlepsza metoda na ochronę siebie swojej energii. Należy nauczyć się stawiać siebie na pierwszym miejscu. I nie jest to egoizm, tylko metoda na realizacje swojego życia zgodnie z naszym pragnieniem. Oczywiście nie mówię tu o drodze „po trupach” do zwycięstwa, tylko na świadomym decydowaniu, na mówieniu TAK, gdy coś nam odpowiada i Nie, gdy czegoś nie chcemy. Oczywiście bardzo często będziemy iść na kompromisy ale nie kosztem siebie.

Gdy nie możesz sam odciąć takiej relacji

Czasem bywa, że zdajemy sobie sprawę, że w naszym otoczeniu jest taka osoba. Może to być nasz partner, partnera lub często bywa to któryś z naszych rodziców czy rodzeństwa. jest wtedy możliwość przeprowadzenia zabiegu energetycznego – odcinanie negatywnych więzów i sznurów. Taki zabieg pozwoli nam wtedy stworzyć zdrowa relację i nawet, gdy taka osoba nadal będzie przebywać w naszym otoczeniu, to my sami już nie będziemy pod jej wpływem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *