obserwator na warsztatach

Czy warto być obserwatorem na ustawieniach systemowych

Czy warto brać udział jako obserwator warsztatach ustawień systemowych?

Takie oto pytanie otrzymałam.

Osoba która je zadała obawiała się, że czas spędzony na takich warsztatach jako obserwator może być mało efektywny –  przecież tylko się patrzę nie biorę w tym udziału.

Co zatem daje udział jako obserwator:

  1. osoba która nigdy wcześniej nie brała udział w takich warsztatach może właśnie jako obserwator przyjrzeć się im i odczuć czy ta metoda pracy jest dla niej;
  2. podczas warsztatów obserwator może stać się reprezentantem czyli wziąć udział w cudzym ustawieniu. Dzięki temu na sobie może odczuć energię pola, może odczuć i zrozumieć, że to co dzieje się w polu nie jest tylko wymyśloną scenką a rzeczywiście wchodzi się w energię osób czy problemów, które się reprezentuje
  3. będąc obserwatorem jesteśmy w energii pola i może się zdarzyć tak, że cudze ustawienie może z nami za rezonować. Czyli obserwując ustawienie może zdarzyć się tak,  że pokażą się w nas emocje, emocje których nie spodziewaliśmy się, a właśnie dzięki nim zostanie uzdrowione coś, co nawet sobie nie uświadamialiśmy.  Czyli cudza historia,  cudze ustawienie może nam pomóc na polu świadomym i nieświadomym.
  4. im więcej będziemy brać udział jako reprezentant uruchamiamy swoje własne czucie, co pomaga nam lepiej otworzyć się podczas własnego ustawienia.
  5. wartością taką dodaną jest to, że zawsze jest jakiś tematyczny wykład więc możemy otrzymać informacje, są ćwiczenia w których bierzemy udział i spędzamy czas ciekawymi ludźmi.

Przekonaj się sam/sama

Dlatego nie jest to stracony czas, nie jest to mało efektywne. Może się zdarzyć tak, że większą pracę wykonasz w sobie będąc tylko obserwatorem, niż na ustawieniu własnym. Zachęcam wszystkich do tego, że zanim zdecydują się na swoje własne ustawienie, na swoją własną pracę, aby wzięli udział warsztatach jako obserwator.

Terminy warsztatów, które prowadzę w Lublinie – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *