kim jestem - wróżka Arkadia

Kim jestem?

Kim jestem? Być może to pytanie, które bardzo często sobie zadajesz. Od dziecka uzależniamy się od opinii innych. Instynktownie dostosowujemy się otoczenia, do ich oczekiwań wobec nas, właśnie po to, aby być akceptowanym. Przez to zatracamy siebie i swoją indywidualność. Rezygnujemy z własnych upodobań, pragnień i marzeń tylko po to aby ktoś nas polubił, aby ktoś nas kochał.

Mijają lata i sami już nie wiemy kim tak naprawdę jesteśmy. Czy rzeczywiście to Ja?

Jak odkryć siebie?

Pierwsze co należy zrobić to przełamać strach przed oceną, strach przed krytyką. Następnie zacząć próbować „nowego”. Po prostu eksperymentować czy to z nową fryzurą, nowym strojem czy nową muzyką. Należy sprawdzić co nam sprawia przyjemność, w czym dobrze się czujemy. Należy także poodcinać wszystkie toksyczne relacje. Czy to nasz partner życiowy, czy tzw. przyjaciel, jeśli w jakiś sposób uzależnia nas lub my sami czujemy się skrępowani, to znaczy, że nie jest to dla nas korzystne.

Czy jestem dobrym człowiekiem?

Masz być grzeczna. Masz zachowywać się odpowiednio. Nie powinnaś tak postępować, itp.

Kim jestem? Jeśli od małego dziecka słyszymy takie nakazy i zakazy powoduje to, że jeśli tylko wyłamujemy się z tego boimy się, że ktoś powie, że jesteśmy źli. Ba, my sami czujemy się winni. Pamiętajcie, to tylko opinia innych oparta na ich własnym doświadczeniu, na ich własnej korzyści. Jeśli tylko będziecie postępować etycznie, szanować wolną wolę innego człowieka, akceptować innych to po prostu jesteście „dobrzy”.

Stawianie zdrowych granic.

To następny krok na drodze aby odnaleźć siebie. Nauczcie się mówić „NIE”. Nie martwicie się, że otoczenie na początku będzie reagować sprzeciwem, złością czy nawet agresją. Przecież przyzwyczailiście Ich do tego, że zawsze na wszystko się zgadzaliście. Osoby wartościowe zostaną, akceptując Was takim jakimi jesteście, a te, którym nie będzie to na rękę, odejdą. I bardzo dobrze, bo zrobią miejsce na nowe, wartościowe osoby. Zobaczycie wtedy na kogo tak naprawdę możecie liczyć.

Jestem jaki jestem. Samoocena.

Nie bójcie się zobaczyć siebie, takimi jakimi w rzeczywistości jesteście. Z tymi wszystkimi wadami i zaletami. Każdy ma w sobie trochę cienia i trochę światła. Zaakceptujcie swój cień, a nauczycie się panować nad nim.

Kim jesteś?

Jesteś niepowtarzalny, jesteś edycją limitowaną, osobą jedyną w swoim rodzaju. I to właśnie jest wspaniałe.

Nie wszyscy muszą Was lubić. Ważne abyście to Wy sami siebie polubili, pokochali. Pozwólcie sobie być sobą!

Jeśli chcesz skorzystać z moich usług, Tutaj link.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *