magia w codziennym życiu

Magia w codziennym życiu

Magia w codziennym życiu – pewnie myślisz, że do tego potrzeba specjalistycznej wiedzy. Nic bardziej mylnego. Jak się zastanowisz, to zauważysz, ze pewne „magiczne” rytuały wykonujesz bardzo często.

Energia idzie za uwagą

To podstawowa zasada, energia idzie za uwagą. Tam gdzie zwrócisz swoją uwagę, tam wysyłasz energię, a co za tym idzie, zaczynasz tworzyć „magię”. Pamiętasz, kiedy na czymś Ci bardzo zależy, kiedy intensywnie o tym myślisz i wierzysz, że to się uda…tak się właśnie dzieje. Inne „magiczne” rytuały, które wykonujesz, a z których nie zdajesz sobie sprawy, to chociażby zdmuchiwanie świecy na urodzinowym torcie, nie przejdziesz ulicą, gdy ci czarny kot przejdzie drogę czy chociażby trzymanie skrzyżowanych palców aby się poszczęściło.

A jak świadomie zacząć wykorzystywać magię w codziennym życiu?

Uśmiech na dobry dzień

Kiedy tylko otworzysz oczy, to szeroko uśmiechnij się do siebie, do nadchodzącego dnia. Pomyśl o czymś radosnym, nawet jeśli czeka Cię trudna sprawa. Powiedz sobie  – DAM RADĘ – kto jak nie ja… Ten jeden uśmiech spowoduje, że odczujesz taką wewnętrzną radość i taką energię wyślesz sobie na ten właśnie dzień

Kontakt z naturą

Jesteś jednym z elementów otaczającej Cię natury, nie zapominaj zatem być z nią w kontakcie. W drodze do pracy, w ciągu pracowitego dnia czy wtedy, gdy po całym dniu wracasz do domu, tak zorganizuj swój dzień aby znaleźć choć 15 minut na spacer. Możesz wysiąść jeden przystanek wcześniej, czy zaparkować samochód dalej niż zwykle i przejść się pieszo. Podczas takiego spaceru daj intencję aby cały stres, napięcie, negatywne energie i emocje spływały po Twoich nogach do wnętrza ziemi. Z każdym Twoim krokiem stajesz się coraz „lżejszy”. Z każdym krokiem czujesz jak już czysta energia ziemi wpływa właśnie poprzez nogi do Twojego ciała. Oddychaj słońcem, wiatrem, deszczem. Wykorzystaj żywioły do oczyszczenia i uzdrowienia. To właśnie jest magia w codziennym życiu.

Wdzięczność na koniec dnia

Im więcej wdzięczności w Tobie, tym więcej powodów do wdzięczności pojawia się w Twoim życiu. Zatem na koniec dnia zrób przegląd dnia i zobacz, za co jesteś wdzięczny. Nie muszą to być od razu jakieś spektakularne sukcesy. Mogą to być drobne chwile, zdarzenia, sytuacje, które wypełnią Cię tą energią. A co jeśli coś nie wyszło? Bądź wdzięczny, że gorzej się nie zadziało. Przeanalizuj porażkę i nastaw się na rozwiązanie problemu.

Jak widzisz, magia jest w Tobie, wystarczy, że ją zauważysz w sobie. To Twoja energia, to Twoja uwaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *