Odnaleźć siebie - wróżka Arkadia

Odnaleźć siebie

Odnaleźć siebie a co to właściwie znaczy? Co jakiś czas zatrzymujemy się na chwilę i w naszej głowie pojawiają się pytania;

  • kim jestem?
  • czego chcę?
  • dokąd zmierzam?
  • po co tu jestem?…. i wiele innych.

Oczywiście nie zawsze znajdujemy na nie odpowiedzi. A bardzo często, gdy odpowiemy sobie na jedno pytanie w głowie rodzi się kilka następnych. To wszystko spowodowane jest tym, że czujemy, że coś nam umyka. To tak, jakbyśmy stali za mleczną szybą i niby dostrzegamy co jest w środku, a jednak jest to takie niewyraźne.

Jak zatem odnaleźć siebie, swoje pragnienia, poczucie bycia tu i teraz. Poczucie szczęścia.

Pobądź sama

Uciekamy od samotności. Kojarzy nam się jako coś niedobrego. Pragniemy być w śród ludzi, a przede wszystkim pragniemy ich akceptacji. Jeśli jednak zaakceptujesz swoją samotność, takie pobycie sam na sam ze swoimi myślami to pozwoli Ci wsłuchać się w siebie. Zacznij rozmawiać ze sobą, nawet na głos. Zadawaj pytania i szukaj odpowiedzi.

Główne pytania – jaka jestem

Szukaj odpowiedzi na to pytanie nie sugerując się opiniami innych ale twoje własne odczucia, spostrzeżenia. Pamiętaj, że inni ludzie oceniają Ciebie w sposób subiektywny. Widzą tylko część, bardzo mały wycinek tego jaka jesteś i określają to poprzez swoje własne doświadczenia. Także na pewno nie jesteś taka jak słyszałaś od innych.

A zatem jaka jesteś?

Wymień swoje cechy te które lubisz i te, które Ci się nie podobają. Każdy ma swój blask i swój cień. I to jest całość. I taką całą siebie zaakceptuj. Po prostu polub siebie. Jesteś wyjątkowa, takiej samej jak ty nie ma. I zobacz jakie to jest wyjątkowe.

Twoje cele

A też czas na określenie, co jest dla ciebie ważne. Twoje priorytety, Twoje marzenia. Tak, czas postawić siebie na pierwszym miejscu w twoim życiu. I nie mów, że przecież są dzieci, mąż, rodzina. Tak oni są ważni ale to Ty jesteś najważniejsza. Jeśli Ty będziesz szczęśliwa to tym szczęściem podzielisz się z nimi. Jeśli jednak będziesz rezygnować ze swoich marzeń, poświęcać się dla innych to z czasem żal, frustracja, złość będą Cię przepełniać i tym właśnie z nimi się podzielisz.

A zatem co dla Ciebie jest ważne. Co sprawia Ci przyjemność. Jakie są Twoje pasje. To pytania, na które w tym momencie należy sobie odpowiedzieć, a następnie poszukaj możliwości ich realizacji.

Czas otworzyć się na ludzi

Jesteśmy tak skonstruowani, że potrzebujemy ludzi wokół nas. Rodzina czasem to za mało. Dom, praca i tak w kółko powoduje, że wpadamy w kołowrotek codzienności. Taki „dzień świstaka”. Zastanów się teraz właśnie nad swoimi relacjami, przyjaźniami. Kiedy ostatni raz umówiłaś się na pogaduchy z przyjaciółką? Kiedy wyszłaś na kawę do kawiarni? Czy w ostatnim roku zorganizowałaś sobie taki dzień nic nierobienia w gronie znajomych? No pewnie, pewnie teraz w głowie słyszysz, że nie masz z kim wyjść, że nikt Ci nic nie proponuje. No właśnie, sama wyjdź z inicjatywą. Nie ograniczaj się tylko do wstawiania buziek pod postami znajomych. Zdzwoń i porozmawiaj.

No właśnie. Czas na relaks, czas na oderwanie się od codzienności i pozwolenie sobie na czas tylko dla siebie.

Czas odnaleźć siebie

Tak, to jest ten czas, tu i teraz. Nie później, nie jak dzieci dorosną. Kiedy znajdę partnera, to wtedy poczują się dobrze. To są wymówki a przede wszystkim uzależnianie swojego poczucia szczęścia od innych. Oczywiście to Twoje życie i Twoje decyzje. To przecież Ty sama, nie kto inny jest kreatorem Twojej codzienności. I to właśnie należy sobie uświadomić i zacząć tak tworzyć swoją rzeczywistość aby czerpać radość z każdej chwili. Nie później a tu i teraz.

Czasem jest trudno być obiektywnym dla siebie i warto skorzystać z porady osoby, która tak z boku przyjrzy się temu co dzieje się w życiu. Taka formą porady może właśnie być wróżba, rozmowa podczas której masz szanse spotkać się z samą sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *