fazy księżyca

Fazy księżyca – jaki mają wpływ na człowieka?

Fazy księżyca czy wpływają na człowieka? A jaką moc może posiadać księżyc? Jaki wpływ ma na nas? W tym artykule przedstawię najróżniejsze zagadnienia dotyczące faz księżyca, jego mocy oraz jak tą całą energię godnie przełożyć na nasze życie.

Jak wygląda cykl księżycowy?

Podczas jednego, pełnego cyklu Księżyc okrąża Ziemię. Trwa to około 29,5 dnia. Można wyróżnić cztery główne fazy: nów – faza, w której księżyc jest zupełnie niewidoczny, gdyż do Ziemi zwrócona jest jego nieoświetlona część, pierwsza kwadra – doskonale widoczna jest prawa połowa księżyca, pełnia – cały księżyc, ostatnia kwadra – doskonale widoczna lewa część księżyca.

Rytuały księżycowe

Rytuały księżycowe były praktykowane już za czasów starożytności. Wierzono w ich prozdrowotne moce dla naszego organizmu oraz w wpływ faz księżyca na każdy aspekt naszego życia, np. miłość, powodzenie, finanse. Warto też zwrócić uwagę na to, że zdecydowana większość rytuałów jest wykonywana w czasie pełni lub nowiu.

Nów Księżyca

Nów Księżyca zwiastuje początek, także w nowiu i kiedy Księżyca przybywa korzystnie jest robić wszelkie rytuały przyciągające, energetyzujące. Czyli rytuały na przyciągniecie pieniędzy, miłości, szczęścia czy zdrowia. Dobrze jest także wykorzystać te energię w codziennych czynnościach. Myśl pozytywnie, afirmację w tej fazie Księżyca będą bardziej skuteczne. Dobrze jest także w nowiu wyznaczyć cele na kolejne 29 dni.

Pełnia Księżyca

Pełnia księżyca i czas po pełni to dobry czas na wszelkie rytuały odcinające czy oczyszczające. Także to co dla Ciebie niekorzystne, to co Ci szkodzi dużo łatwiej będzie się pozbyć. Rytuały mogą dotyczyć nie tylko konkretnych sytuacji czy ludzi ale i własnych negatywnych myśli, leków czy przekonań.

Rytuał wody księżycowej

Jednym z ciekawszych rytuałów jest rytuał wody księżycowej. Należy przygotować szklany dzbanek, napełniony wodą i postawić go na parapecie na noc, najkorzystniejsze efekty będą, jeżeli zrobimy to podczas pełni. Wodę napełnioną energią księżycową można wykorzystać na wiele sposobów, np. pić ją z myślą o wsparcie naszego zdrowia.

Księżycowy rytuał przywoływania pieniędzy

Rytuał przywołujący pieniądze należy rozpocząć, gdy księżyc będzie w nowiu. Należy wystawić kryształową miseczkę, napełnioną wodą za okno, od strony, gdzie widoczny jest księżyc. Po godzinie zanurz dłonie w miseczce i pomyśl, co byś zrobił z dużą ilością gotówki.  Nie wycieraj rąk. Rytuał powtarzaj w każdym nowiu do puki nie dostaniesz rzeczywistego przypływu pieniędzy.

Jak fazy księżyca wpływają na sen?

Bardzo ciekawym aspektem jest wpływ faz księżyca na nasz sen. Według przeprowadzonych badań nie ma potwierdzeń, żeby dochodziło do większych zmian w naszym organizmie. Dlaczego więc wiele osób boryka się z bezsennością szczególnie w czasie pełni? Jest to możliwe przez zaburzenia w poziomie serotoniny bądź po prostu dla wielu osób ta noc jest za jasna, co powoduje właśnie problemy z zasypianiem.  Warto też wspomnieć o tym, że księżyc prawdopodobnie zaburza gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Powinniśmy pamiętać, by szczególnie w czasie pełni ograniczać stres, przebywanie w hałasie, żeby zniwelować ryzyko wystąpienia problemów z bezsennością. Jeżeli jednak wystąpią problemy z zaśnięciem, dobrym sposobem na to jest ciepła szklanka mleka, czy herbatka z rumianku i lawendy.  Nie powinno się objadać na noc, najlepiej 2-3h przed snem należy spożyć ostatni posiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *