kwiat życia - magiczny symbol

Kwiat Życia – magiczny symbol

Kwiat Życia – magiczny symbol, który wielu spotyka na co dzień, choć niewiele osób wie, co on dokładnie oznacza, a przede wszystkim jakie energetyczne ma działanie. Sam symbol złożony jest z 19 okręgów nachodzących na siebie i tworzących przez to 36 łuków. Jest to idealna proporcja, którą zafascynowany był także Leonardo da Vinci. Kwiat Życia przestawia właśnie tę idealną harmonię z której zbudowany jest wszechświat.

Święta geometria

Święta Geometria to nauka, która zajmowała się rozumieniem wszechświata, jego budowy i sensu życia na ziemi. To połączenie tego widzialnego i niewidzialnego. Poprzez idealne wzory, energie jaką one promieniowały starano wyjaśnić się zachodzące procesy tu na ziemi.

Do świętej geometrii zaliczane są Piramidy Egipskie, Kalendarz Azteków czy Mozaiki Środkowego Wschodu. A chyba najbardziej rozpowszechnionym jest właśnie Kwiat Życia. W Polsce możemy spotkać go pod nazwami Gwiazda Heksapetalna, Rozeta Tatrzańska, Rozeta karpacka czy Rozeta Słowiańska.

Energetyczne właściwości Kwiatu Życia

Od bardzo dawna wzór kwiatu Życia umieszczano na budynkach w celu ochrony przed złymi mocami, negatywną energią. I przede wszystkim energetycznie ten symbol ma takie właściwości. Noszenie biżuterii z tym wzorem czy umieszczony na obrazach stanowić będzie bardzo siną tarczę ochronną.

Symbol ten umieszczony na podstawkach będzie służył do energetyzowania umieszczonych na nim przedmiotów czy produktów i bardzo popularne jest energetyzowanie wody do picia właśnie w ten sposób.

Kwiat Życia wskazuje także właściwości uzdrawiające.

Mandala z Kwiatem Życia

Połączenie właściwości mandali i symbolu Kwiatu Życia energetycznie wzmacnia ich działanie. Intencja zawarta podczas malowania mandali oraz ten symbol stanowić będą bardzo silny amulet czy talizman. Umieszczony w miejscu, gdzie często się przebywa, będzie chronił czy uzdrawiał właściciela.

Kwiat Życia to harmonijny przepływ energii. Harmonii, do której każdy powinien dążyć w swoim życiu. To perfekcyjnie przemyślany plan istnienia świata i jego cykliczności.

Zapoznaj się z mandalami z tym symbolem TUTAJ

Dla kogo taki symbol

Tak naprawdę dla każdego. Ważne jest aby wiedzieć pod co przedmiot z takim symbolem będziemy nosić, czy przebywać w jego przestrzeni działania. Oczywiście można go powiesić na ścianie tylko w celu upiększenia pokoju ale mimo to, nadal on będzie promieniował pozytywną energią. Także niezależnie czy wierzysz w jego moc, czy nie, on będzie „wykonywał’ swoje zadanie. Kwiat Życia – magiczny symbol o wszechstronnym zastosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *