Mandala intencyjna

Mandale – energetyczne obrazy

Co to jest mandala?

Mandale – energetyczne obrazy. Sam termin mandala w dosłownym tego słowa znaczeniu to okrąg lub środek. W hinduskiej tradycji oznacza “koło życia”, “święty krąg”. Bardzo często mandala przestawiania jest jako barwny rysunek, mocno przyciągający uwagę. Mandale posiadają niewątpliwie bardzo duże wartości artystyczne, jednakże także i duchowe. Czym tak naprawdę jest mandala i jakie posiada znaczenie oraz jak wpływa na nas energetycznie? Oto kilka wskazówek dotyczących mandali.

Pochodzenie mandali

Wspomniany wcześniej “święty krąg” czy “koło życia” to terminy opisujące mandale w tradycjach Tybetu i Indii. Mandale to postać diagramów w różnych kształtach, które mają za zadanie przede wszystkim przestawienie relacji człowieka ze wszechświatem. Pierwsze mandale stworzone w Indiach, zawędrowały do Tybetu już w VIII wieku. Mandale bardzo szybko znalazły swoich zwolenników i stały się pewnego rodzaju sposobem na medytację.

Podsumowując sam termin mandali i jej pochodzenie mnisi określili jako diagram, ukazujący prawdziwy chaos, który mimo to przyjmował harmonijną całość. Oznaczało to dużej mierze symbol życia, w którym to my jesteśmy środkiem, a cały wszechświat nas otacza.

Znaczenie mandali

Znaczenie mandali nie da się jednoznacznie określić, wszystko zależne jest dla kogo i w jakiej wierze jest tworzona. Samo powstawanie mandali to już swoista medytacja autora i to od niej zależy jakie emocje czy energie włoży w jej powstanie. Należy także dodać, że w tworzeniu mandali nic nie jest przypadkowe a każdy swoisty wzór ma konkretne znaczenie. Rysunek mandali w pierwotnym znaczeniu to przekaz, który płynie z naszej podświadomość i może mieć on duży wpływ na człowieka, dla którego jest tworzona.

Mandala, czyli energetyczne obrazy

Mandale tworzą swojego rodzaju energetyczne obrazy, które służą jako środek terapeutyczny. Główną cechą takich obrazów na pewno będzie to, że wzór zawsze tworzony jest od środka, w swojej podstawie ma figurę geometryczną, a jego boki tworzą piękne kwiaty, krzyże, czy inne poboczne figury. Całość jest spójna i działa uspokajająco. Samo tworzenie mandali to już początek terapii czy niwelacji stresu. Jej kolorowanie określa stany emocjonalne, pozwala wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzny spokój. Poza rozwijaniem oczywistych zdolności plastycznych energetyczne obrazy mandali przywołują uspokojenie i dobrą energię, a także wykorzystywane są w arteterapii.

Praca z podświadomością

Praca z mandalą z początku może wydawać się dosyć trudna, ale nic bardziej mylnego. Wykorzystujemy w tym wypadku naszą podświadomość, więc cała praca znajduje się tylko i wyłącznie w naszej głowie i podświadomości. Przy już wcześniej stworzonej mandali pod nasze konkretne problemy, braki czy intencje rozpoczynamy przygodę z podświadomością. Autor mandali musi intuicyjnie wczuć się w energię osoby, która zamówiła mandalę, bądź jeśli wykonujemy ją własnoręcznie, skupiamy się na naszym problemie. Warto dodać, że każda mandala jest wykonywana indywidualnie i nie ma dwóch takich samych i każda jest unikalna. To dzięki swojej unikalności mandala potrafi idealnie wkomponować się w energię osoby, skupić się na samodoskonaleniu, wyciszeniu czy odnalezieniu konkretnych aspektów naszego życia. Warto wejrzeć w głąb siebie i odszukać odpowiedzi na dręczące nas pytania.

Zamów swoją mandalę mocy

Taki energetyczny obraz może być stworzony specjalnie dla Ciebie z Twoją konkretną intencją. Kolory, i wzór dobierany jest pod Twoją wibrację urodzeniową oraz intencję jaką chcesz zawrzeć w takiej mandali. Aby dowiedzieć się więcej przejdź TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *