oko horusa

Oko Horusa – symbol odrodzenia

Oko Horusa, inaczej oko Ra, to symbol uważany w Egipcie za jeden z najważniejszych symboli chroniących. Oczami Horusa były Słońce – prawe oko, lewe – Księżyc. Prawe odpowiadało za przyszłość, lewe zaś za przeszłość. Razem pokazywały wszechwiedzę oraz szerokie spojrzenie na rzeczywistość.

Horus – kim był

Horus był egipskim Bogiem Nieba, synem Boga Słońca. Uważano, że był władcą Słońca i Księżyca. Legendy głoszą, że Horus po pojedynku z Setem stracił jedno oko, ale po czasie odzyskał wzrok. Właśnie dlatego tłumaczono, że jedno oko świeci słabiej od drugiego. Najprawdopodobniej Set poćwiartował to oko na kawałki, a ono mimo to się od razu zrosło.

Trzecie oko

Wiele kultur przedstawiło istnienie trzeciego, ale niewidzialnego oka. Przypuszczenia te pochodzą z mitologii hinduskiej. Trzecie oko określane jest również jako czakra trzeciego oka. Obecnie wiadomo, że tym „trzecim okiem” jest tak naprawdę ciało szyszynkowe, czyli gruczoł odpowiadający za m.in. produkcję melatoniny. Oko Horusa ma aktywować pracę obszaru szyszynki, co sprzyja regulowaniu rytmu dobowego, a także wpływać na intuicję. W rezultacie człowiek miał dostawać niezwykłe, boskie moce.

Zatem noszenie amuletu z tym symbolem może wzmocnić kontakt z intuicją i otworzyć Cie na jasnowidzenie. Oczywiście, na jakim poziomie to się zadzieje zależeć będzie od twoich osobistych blokad czy otwartości na te predyspozycje pozazmysłowe.

Oko Horusa – znaczenie kiedyś, a dziś

W przeszłości Oko Horusa było głownie utożsamianie z funkcją ochrony. Wierzono, że posiada ono moc zabierania złej energii, złorzeczeń. Noszony jako amulet mógł sprawić, że złe uroki wracały do osoby, która je wypowiedziała. Mówiono również o jego mocy uzdrawiającej, która była lekiem na wszystkie dolegliwości. Natomiast współcześnie omawiany symbol można spotkać w postaci biżuterii dopełniającej stylizacje lub tatuaży z tym właśnie symbolem oka. Jednakże w dzisiejszych czasach również zdarzają się osoby wierzące w ochronne działanie tego oto talizmanu.

Amulet z Okiem Horusa

Reasumując wszelkie amulety z tym symbolem będą miały działanie ochronne. Możesz go uzywac do ochrony przed złymi życzeniami czy klątwami. Możesz także go nosić z intencją zwiększenia twoich predyspozycji pozazmysłowych.

Zanim jednak kupisz taki amulet należy go oczyścić i naładować swoją energią, swoją intencją. Taki amulet możesz również sam wykonać, a wtedy zwiększysz moc jego działania. Wystarczy, że ten symbol narysujesz na kamieniu czy kawałku drewienka, a dodatkowo dasz mu swoją energię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *