pentagram

Pentagram

Pentagram. Zapewne nie raz widziałeś już ten symbol i niewykluczone, że słyszałeś, że to symbol szatana. Jest w tym trochę racji, jednak ważne jest ułożenie tego symbolu, który jednoznacznie nadaje mu znaczenie pozytywne lub negatywne.

Pochodzenie Pentagramu

Pentagram, czyli gwiazda pitagorejska to symbol znany już w czasach neolitu. Znany był jako Gwiazda Isztar, później jako Gwiazda Izydy. Widziano w nim symbol doskonałości kojarzony z życiem i zdrowiem. W Starożytności uważany był jako bardzo silny symbol ochronny i często Babilończycy rysowali ten symbol na beczkach z żywnością aby zapobiec gniciu.

Jedna z teorii mówi, że pentagram symbolizuje pięć życiowych zasad;

  • Sprawiedliwość
  • Cnota
  • Miłość
  • Mądrość
  • Prawda

Dla pierwszych Chrześcijan symbol ten odzwierciedlał pięć ran Chrystusa, jednak od XIX wielu przypisywano mu znaczenie diabelskie. Zrobiono więc rozróżnienie. Jeśli dwa wierzchołki były ułożone do dołu miał on pozytywne znaczenie – Biały Pentagram, a gdy były skierowane do góry jako negatywne i został nazwany jako Czarny Pentagram i z czasem został symbolem satanistów.

Ochronne właściwości Pentagramu

Oczywiście będę tu pisać o Białym Pentagramie i jego znaczeniu. Biały Pentagram inaczej Pentakl jest amuletem o bardzo silnych właściwościach ochronnych. Można go używać jako ochronna przed klątwami, działaniami magicznymi, czarną magią. Wystarczy zaopatrzyć się w taki amulet lub samemu go zrobić

Pentagram – amulet kupiony w sklepie

Pamiętaj, że każda rzecz, którą kupujesz posiada energie osoby, która go zrobiła. Miejsca gdzie powstał lub przebywał i energie materiału z którego został wykonany. Zatem zanim zaczniesz go używać należy go oczyścić z nabytych energii. Następnie „naładować go swoją energią a przede wszystkim swoją intencją.

Jeśli chcesz sam wykonać dla siebie taki amulet z pentagramem możesz użyć czy to kawałek drewienka, na którym wyrysujesz ten amulet. Może to być także kamyk lub chociażby narysować na papierze i nosić to przy sobie. Należy pamiętać aby co jakiś czas taki amulet oczyścić i na nowo naładować pozytywną energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *