symbol atlantów - wróżka Arkadia

Symbol Atlantów

Symbol atlantów to jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli energetycznych i ochronnych. Stał się znany, gdy w XIX wieku francuski archeolog odkrył pierścień z wyrytym symbolem. Głownie kojarzony był ze zdrowiem, siłą oraz sukcesem. Uważano, że posiada moce uzdrawiające oraz odgania złe energie. Chroni przed urokami i klątwami.

Pierścień Atlantów

Najpopularniejszym amuletem z tym symbolem jest pierścień. Pierścień z tym znakiem neutralizuje wszystkie negatywne energie. Wykazuje działania ochronne, łagodzące i antybakteryjne.

Można nosić na dowolnym palcu obu rąk. Należy jednak pamiętać, by nie przekazywać go innej osobie. W przypadku, gdy jednak druga osoba zdobędzie pierścień należy go oczyścić. Istnieje kilka sposobów na to. Najpopularniejszymi czynnościami na oczyszczenie pierścienia są; włożenie amuletu do wody z solą na jakiś czas, bądź obmycie go zimną wodą pod kranem. Warto wspomnieć o prawidłowym zakładaniu pierścienia na palec, ponieważ posiada on biegun dodatni oraz biegun ujemny. Jest to bardzo znaczące, więc zwrócić na to uwagę.

Który palec wybrać?

Tak jak było już wspomniane, pierścień można założyć na którykolwiek palec, lecz warto wiedzieć jakie ma to znaczenie.

  • Kciuk (Wenus) – uwrażliwia na estetykę oraz piękno, pozwala panować nad emocjami, leczy kaszel, duszności.
  • Palec wskazujący (Jowisz) – uwrażliwia na świat, pomaga w samorealizacji, działa wzmacniająco, przeciwbólowo, uspokajająco, leczy wzdęcia, zaparcia, biegunkę, choroby skóry, a także pomaga w rzuceniu palenia. 
  • Środkowy palec (Saturn) – łagodzi niekontrolowaną agresję, pomaga w zachowaniu dyscypliny, działa wspomagająco na układ krążenia.
  • Palec serdeczny (Słońce) – pomaga w samoakceptacji, działa korzystnie na umysł, leczy zawroty głowy, nerwice, depresje, uspokaja.
  • Mały palec (Merkury) – działa na spostrzegawczość, na umysł, ćwiczy lepsze zapamiętywanie, pomaga się zrelaksować, działa odmładzająco na ciało i duszę.

Symbol atlantów – tarcza ochronna

Nie tylko jako pierścień występują amulety z tym symbolem. Można zakupić przywieszki, tabliczki czy wahadła. Na co się zdecydować zależy to, od naszej intencji, z jaką będziemy używać amulet z tym znakiem. Ważne jest abyśmy mieli konkretną wiedzę na ten temat. Należy pamiętać, że jeśli nie wiemy co to jest i do czego służy, to lepiej tego nie używać, gdyż bardziej może to nam zaszkodzić niż pomóc. Znak atlantów neutralizuje wszystkie negatywne energie. Wierzono, że wykazuje działania ochronne, łagodzące i antybakteryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *