zwierzęta mocy

Zwierzęta mocy

Zwierzęta mocy. Słyszymy niejednokrotnie takie określenie, ale czym one tak naprawdę są? Skąd się wzięły, czy każdy je posiada? Pytań rodzi się wiele, jednakże warto zaznajomić się z określeniem zwierząt mocy i przyjrzeć się bliżej ich pochodzeniu, a może także i odkryć w sobie prawdziwe zwierzę mocy? Po krótkim wyjaśnieniu z całą pewnością będzie to możliwe.

Kim są zwierzęta mocy?

To nikt inny jak nasz duchowy przewodnik, sojusznik życiowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie iść przez życie z podniesioną głową. Trudne chwile stają się jasne, a problemy może nie tyle co znikają, ale możemy je rozwiązać w odpowiedni sposób. Zwierzęta mocy mogą nam posłużyć także jako pewnego rodzaju wyrocznia. Zwracając się do nich z trudnościami czy pytaniami, możemy liczyć na ich otwartość oraz zrozumienie. Warto dodać, że zwierzęta mocy są istotami, bytem wyjątkowo wrażliwym.

Skąd pochodzą zwierzęta mocy?

Zwierzęta mocy wywodzą się ze starej szamańskiej tradycji mieszkańców Ameryki Północnej, czyli Indian. Szamani już tuż po narodzinach dziecka dobierali dla niego odpowiedniego przewodnika zwierzęcego. W kartach historii zwierzęta mocy przedstawiane były wraz ze swoim “podopiecznym” na przeróżnych rysunkach totemicznych.

Czy to oznacza, że nie mając przodków wśród Indian nie możemy mieć własnego zwierzęta mocy? Absolutnie nie! Zwierzęta mocy istnieją i nie ma żadnego znaczenia jakiego jesteśmy pochodzenia czy wiary.

Jak rozpoznać swoje właściwe zwierzę mocy?

Może z pozoru będzie wydawać się to nieco dziwne, jednakże wcale nie jest to trudne zadanie. Jedyne co tak naprawdę będzie nam potrzebne do rozpoznania swojego zwierzęcia mocy to otwarcie umysłu i serca. Trzeba uwierzyć, pozwolić swojej duszy na pełen relaks i możliwość odkrycia tego co nieznane do tej pory. A co jeśli przez większość życia często na swojej drodze napotykamy konkretne zwierzę? To również nie jest przypadek i należy wtedy właśnie w ten sposób interpretować swoje zwierzę mocy, można by rzec, że ujawnia się ono samoistnie.

Czemu służyć ma zwierzę mocy, do czego jest potrzebne?

Wspomniany wcześniej przewodnik czy sojusznik życiowy to ich główna cecha, jednakże nie tylko. Warto nieco zagłębić się w tej kwestii. Te Duchowe istoty potrafią przeniknąć, wkraść się do naszego życia w momentach kiedy są nam najbardziej potrzebne. Marzy nam się konkretny cel i nie wiemy jak go osiągnąć? Zwierzę mocy naprowadzi nas na odpowiedni tor, wskażę najmniej oczywiste rozwiązania. Co nie oznacza, że one zrobią za nas wszystko. Nie, tak nie jest. Warto mieć na uwadze, że są one można by rzec, naszymi sprzymierzeńcami i są w stanie nas prowadzić, zawsze razem, nigdy osobno.

Kiedy już spotkamy swoje zwierzę mocy, zwizualizujemy je warto zapytać jego o imię. Jeśli uda nam się odpowiednio otworzyć serce i duszę na zwierzę mocy to poznanie jego imienia nie będzie problemem. Nikt nie mówił, że kontakt ze zwierzęciem mocy będzie z początku łatwy. Jednak pamiętajmy nic na siłę. Zwierzę mocy poznajmy krok po kroku, zwracając baczną uwagę na jego cechy. Co w nim widzimy pięknego, charakterystycznego, na co trzeba uważać, co wprawia nas w osłupienie czy nawet i strach? To jedynie drobne podpowiedzi do poznania swojego zwierzęcia mocy. Określając charakter swojego towarzysza życia uda nam się dopasować do pewnych aspektów w jakich będzie mógł nam on pomagać, przewodzić.

Podsumowując zwierzęta mocy mogą pojawić się na każdym etapie naszego życia. Jeśli zaczniemy ich szukać na własną rękę, tym bardziej trud włożony w ich odnalezienie spotęguje pięknymi doznaniami duchownymi, których doświadczymy.

Jeden komentarz do “Zwierzęta mocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *