Arkadia Tarot

Czy On mnie kocha?

Kocham Cię! To zdanie chcemy słyszeć jak najczęściej. Jeśli jednak nie pada ono w relacji to zastanawiamy się wtedy – czy On mnie kocha. To chyba jedno z najczęstszych pytań, jakie słyszy wróżka w swoim gabinecie. Niby proste pytanie i wydawałby się, że i odpowiedź jest prosta. Jednak tak jak każdy z nas jest inny, tak i w inny sposób kocha. Inaczej okazuje swoje zainteresowanie, zaangażowanie. Inaczej również wygląda miłość taka na początku znajomość, a inaczej w długoletnim związku.

A właściwie co to znaczy kochać

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co to właściwie dla Ciebie znaczy  – kocham Cię. Co kryje się za tym słowem? Przecież to nie tylko samo suche słowo, niesie ze sobą ogromne emocje ale i konkretne zachowanie.  Kiedy Ty sama mówisz – kocham Cię – co masz na myśli?

Kocham Cię

To zdanie niestety jest także bardzo często nadużywane. Służy nie tyle obdarowanie drugiej osoby swoją miłością, co niestety służy manipulacji. Wtedy jest to tylko i wyłącznie zdanie, które ni jak ma się z miłością. Jak zatem rozpoznać, kiedy ktoś wyznaje miłość, czy jest to ta prawdziwe uczucie czy tylko słodkie kłamstwo.

Jeśli usłyszysz od ważnej dla Ciebie osoby takie wyzwanie zobacz czy za tym słowem idą czyny. To właśnie konkretne zachowanie, działanie mówi o miłości, o zaangażowaniu emocjonalnym a nie to tak wyczekiwanie  – kocham Cię.

Jak kocha mężczyzna

Aby jak najbardziej obrazowo opisać sposoby wyrażania miłości posłużę się żywiołami, znakami Zodiaku.

Żywioł ognia

To osoby spod znaku Baran, lew, Strzelec. Jak sam żywioł mówi, to ognista miłość. Taki mężczyzna będzie chciał zaimponować swojej partnerce i w życiu codziennym i w sypialni. To zdobywca. Nie zainteresuje go łatwa zdobycz, jeśli już, to szybko się znudzi. Swoją sympatię, uczucia wyraża poprzez zaangażowanie w relacje. Aby zdobyć konkretną osobę będzie kreatywny, zawsze wychodził z inicjatywą. Możecie spodziewać się miłych niespodzianek. Nie ma większego problemu z powiedzeniem – kocham Cię – jednak zanim zdecyduje się na takie wyzwanie musi być pewien, że partnerka to doceni.

Żywioł wody

Wodne znaki Zodiaku to Rak, Skorpion, Ryby. To mężczyźni obdarzeni ogromnym romantyzmem i empatią. Ogromna wrażliwość sprawia, że w taki sposób właśnie kochają czy wyrażają swoją miłość. Bardzo często zakochują się w jednej osobie na całe życie. I gdy taki związek nie wyjdzie powoduje, że zamykają się na miłość. Ich serce „zamarza” jak woda.

Osoby spod tego żywioły to romantycy, także nie będą szczędzić miłych słów czy czułości. Romantyczny spacer, piękna róża czy komplementy będą oznaką ich zaangażowania. Jednak bardzo często słowo – kocham Cię – jest przez nich nadużywane. Nie dlatego, że kłamią, ale dlatego że mają coś z Don Kichota, marzyciela goniącego za swoją Dulcyneą. Jeśli zatem usłyszysz takie wyznanie, sprawdź czy za tym słowem naprawdę idą konkretne czyny.

Żywioł powietrza

Żywioł ten to osoby spod znaków; Bliźnięta, Waga, Wodnik. To intelektualiści, osoby rzeczowe, konkretne. W relacjach szukają wyzwań intelektualnych. Szukają kobiet ciekawych, silnych czy nietuzinkowych. Rozmowa to dla nich sposób na poznanie ale i spędzanie czasu. W taki właśnie sposób będą wyrażać swoje zainteresowanie partnerką. Potrzebują kontaktu, codziennych rozmów dzięki czemu dzielą się swoimi myślami, swoim życiem.

Brak wiadomości oznacza, że taka osoba nie ma nic do powiedzenia i to znak rychłego końca relacji. Jeśli nie zadzwonił czy nie wysłał smsa po randce znaczy, że nie jest zainteresowany dalszą znajomością. Jeśli zdecyduje się na wyznanie miłości, to znaczy, że to dobrze przemyślał i jest tego pewien.

Żywioł ziemi

Ziemia określa osoby spod znaków Byka, Panny, Koziorożca. Krasomówstwo nie jest ich mocną stroną. To osoby bardzo praktyczne i w taki sposób podchodzą do miłości. Relacje dla nich są bardzo ważne. Mocno przywiązują się i jeśli są pewne swoich uczuć inwestują w związek całych siebie. Mężczyzna taki swoją miłość wyrazi poprzez swoje czyny. Naprawi kran czy zepsute gniazdko. Pomyśli o konkretach. Zapewnieniu wygody czy jedzenia partnerce. Ogromna wrażliwość, którą mocno skrywają przed światem, trochę utrudnia im relacje, gdyż nie zawsze są zrozumiani. Kobiety, jak to kobiety. Chcą słyszeć, że są piękne, mądre, jedyne a zamiast tych słodkich słówek słyszą praktyczne wyrażenie ich opinii, co nie zawsze jest dobrze odebranie. Taki mężczyzna jak raz powiedział – kocham Cię – to drugi raz nie ma potrzeby powtarzać tego, no chyba że się coś zmieni.

Miłość ma różne twarze

Ile osób, tyle sposobów jej wyrażania. To co wyżej opisałam to zdrowa miłość. Niestety tak bywa w życiu, że są osoby które wykorzystują ogromną ludzką potrzebę miłości dla swoich egoistycznych celów. Jednak to temat na następny artykuł.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *