jak działa tarot

Jak działa Tarot

Jak działa Tarot? Takie pytanie zadaje sobie pewnie niejedna osoba, która kiedykolwiek miała z nim styczność. Talia z 78 kartami, które pokryte są kolorowymi obrazami wywoływała i wywołuje do dzisiaj wiele kontrowersji owiana złą sławą. A czy rzeczywiście należy bać się tarota?

Czy bać się tarota

W średniowieczu Kościół nazywał tę talię kart Biblią Szatana. Taka nazwa miała przede wszystkim odstraszać ewentualnych zainteresowanych. Oczywiście Kościół zabraniał wszelkich praktyk związanych z medycyną naturalną, wszelkimi metodami pracy ezoterycznej od astrologów, poprzez zielarzy czy wróżkami. Także nie dziwi, że te karty były zakazane.

Do dzisiejszego dnia wiele osób boi się tych kart, wierząc, że mają złowrogą moc. A czy rzeczywiście tak jest?

Tarot to kolorowe obrazy

Karty tarota to kartki papieru pokryte kolorowymi obrazami i same w sobie nie mają żadnej mocy sprawczej. Dotykanie tych kart, oglądanie niczego złego ani dobrego nie zrobi. Dopiero w rękach nieodpowiedniej osoby może zrobić krzywdę. Tylko jako nieumiejętnie używane narzędzie ma jakakolwiek moc. A dzieje się to za sprawą słowa. Tak, słowa którym posługuje się osoba wróżąca tymi kartami.

A zatem jak działa tarot

Wytłumaczę to na zasadzie pracy komputera. Dysk twardy to energia osoby, która zadaje pytanie, a karty są ekranem, na którym wyświetla się odpowiedź. Za każdym razem, kiedy wyciąga się kartę z tali tarota osoba wróżąca ma dostęp do energii kwerenta i tak naprawdę stamtąd czerpie wiedzę, informacje, które właśnie odczytuje w rozkładzie kart.

BHP pracy z tarotem

Jak wspomniałam wcześniej, same karty nie mają mocy sprawczej. Wpływ na osobę pytającą ma wróżka. Od niej zależy jak przekaże informacje zawarte w rozkładzie. Od jej umiejętności, czystości intencji, etyki pracy zależy czy to będzie bezpieczne czy nie. To bardzo istotna informacja, gdyż wybierając się z wizytą do wróżki należy sobie zadać pytanie, czy jest to osoba kompetentna. Powierzamy jej swoje sprawy i bardzo często na podstawie uzyskanych od niej informacji podejmujemy decyzje.

Darmowe wróżby

Bardzo popularne są na forach internetowych darmowe wróżby. Przeważnie proponują je osoby, które dopiero się uczą i w ten sposób chcą zyskać popularność. Korzystając z takiej formy należy mieć na uwadze, że wiąże się to z wieloma zagrożeniami. Po pierwsze, taka osoba ma dostęp do naszej energii i jeśli sama nie ma wiedzy jak dbać o swoją, to może zakończyć się dla nas bardzo niemiła niespodzianką. W drugiej kolejności po wróżbie po prostu możemy mieć bardzo zanieczyszczoną swoją aurę. Po drugie, uzyskamy odpowiedź nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością i na jej podstawie możemy podjąć złą decyzję.

Narzędzie pracy

Tarot to narzędzie pracy dla wróżki, tak samo jak kielnia dla murarza. I jeśli bierze się za to nieodpowiednia osoba, to mogą z tego być tylko kłopoty.

Profesjonalna wróżka zawsze bierze pod uwagę dobro klienta. Posługuje się zasadami BHP i etyki pracy. Zdaje sobie sprawę, że każde jej słowo może mieć znaczenie i być zapamiętane na lata. Ona również wie, że nie ma tam żadnej magii i nieczystych mocy. Wie, że za każdym razem sięga do energii drugiego człowieka i bierze za to odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *