Otwórz się na niekonwencjonalne rozwiązania

Otwórz się na niekonwencjonalne rozwiązania

Medytacje z Tarotem - Arkana Wielkie

Medytacje z Tarotem – Arkana Wielkie

Medytacje z Tarotem – Arkana Wielkie. Tarot to niezwykłe narzędzie pracy ze sobą. Tarot to nasze życie ukazane w tych niesamowitych kartach. To 78 kart podzielonych na dwie części. 22 Arkany Wielkie i 56 kart Arkan Małych. W Arkanach Wielkich zawarte są ważne momenty naszego życia a w Arkanach małych – nasza codzienność. Tak w skrócie można by było opisać Tarota.

Tarot wróżebny

Przede wszystkim karty Tarota wykorzystywane są do wróżenia i przepowiadania przyszłości, gdyż zazwyczaj Kwerenci pytają o miłość, pracę, ważne sprawy w ich życiu. Czy kocha, czy zdam egzamin lub jak klaruje się moja najbliższa przyszłość. W tych kartach doświadczona trocistka potrafi odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej skomplikowane pytanie. Zobaczyć co doprowadziło do tej sytuacji, jak ona teraz się klaruje i dokąd to zmierza. Dać rady, ostrzenia i pokazać co jest najkorzystniejsze.

Tarot terapeutyczny

Innym bardzo ważnym aspektem pracy z Tarotem jest wykorzystywanie go do pracy terapeutycznej. Nie jest to typowa terapia akademicka. To połączenie energii tarocistki, energii kart, słowa i motywacji do działania.

Do wróżki trafiają klienci, w których życiu dzieje się coś niedobrego. Rozpadają się związki, mają problemy finansowe lub czują, że utknęli po prostu w miejscu. Przy pomocy Tarota można wtedy znaleźć przyczyny zaistniałej sytuacji. Karma, klątwy, wpływ innych osób czy po prostu bardzo silne blokady wewnętrzne, blokady w podświadomości. I właśnie te niesamowite karty w sposób bardzo jasny i trafny potrafią to ukazać, a co ważne, znaleźć rozwiązanie.

Medytacje z Tarotem

Tarot to nie tylko możliwość pracy z drugim człowiekiem ale właśnie ze sobą. Przy pomocy tych kart można zobaczyć siebie, swoje wnętrze, blokady, predyspozycje czy swój cień. To wejście w siebie i w swoją nieuświadomioną sferę, a dzięki temu można znaleźć rozwiązanie dręczących nas problemów.

Do tego właśnie służą medytacje z kartami Tarota, z Arkanami Wielkimi. Wchodzimy wtedy w rolę tarotowego Głupca, który idąc poprzez stacje Arkan wielkich poznaje świat, poznaje siebie.

Czym jest medytacja

Medytacja to wejście w odmienny czy poszerzony stan świadomości, który pozwala wyciszyć umysł logiczny. Dzięki temu mamy dostęp do swojej intuicji i podświadomości. To z kolei pozwala na dostrzeżenie tego, co jest ukryte przed nami, przed naszą świadomością.

Medytacje z Tarotem pozwolą zrozumieć siebie, poznać siebie.

Zapowiedź książki

Na początku jesieni ukaże się moja książka – Medytacje z Tarotem – Arkana Wielkie. Znajdzie się w niej opis medytacji z każdą kartą Arkan Wielkich. Medytacje z jasną stroną karty dadzą możliwość uważnego przyjrzenia się sobie. Zrozumienia, na jakim etapie życia jesteś. Natomiast medytacje z ciemniejszą stroną tych kart da możliwość zobaczenia swoich ograniczeń i lęków, blokad czy negatywnych wzorców.

Już w sprzedaży jest podręcznik do nauki wróżenia z kart Tarota mojego autorstwa „Życie widziane kartami Tarota”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.