kurs tarota

Tarot – czy każdy może wróżyć

Tarot – czy każdy może wróżyć? Tarot, to narzędzie wróżebne, dzięki któremu możemy zajrzeć w swoje wnętrze, w swoje życie. To 78 niezwykłych kart. Talia kart podzielona jest na dwie części, czyli Arkana Wielkie i Arkana Małe. W Arkanach Wielkich zobaczymy główne etapy w naszym życiu, momenty zwrotne. Natomiast W Arkanach małych ukazana jest nasza codzienność. Drobne rzeczy, sytuacje takie jak miłość, pieniądze, prace, umowy czy nasze myśli, które przecież kształtują naszą rzeczywistość.

Czy bać się Tarota

Z chwilą kiedy powstała ta talia, a nie jest tak do końca znana dokładana data, od razu zaczęto dokładać do niej otoczkę magiczną, która to właśnie miała wzbudzać lęk. W XV wieku przyczynił się do tego przede wszystkim Kościół, który zakazywał wszelkich technik wróżebnych jak i w ogóle wszelkiej medycyny naturalnej. Spowodowało to, że przez wieki powstały nieprawdziwe informacje. które miały zniechęcić zainteresowane osoby do skorzystania z pomocy tych kart. Do dnia dzisiejszego spotykam się z pytaniami typu

– czy będę miała grzech jak sobie powróżę?, a może mnie diabeł mnie opęta?, – czy to nie zrobi mi krzywdy?….

I wiele, wiele jeszcze innych tego typu pytań. Odpowiadam wtedy, ze wróżę od 30 lat i mam się świetnie i żadnego diabła po drodze nie spotkałam 😊. A tak na poważnie. każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na takie pytania, a przede wszystkim zdobyć wiedzę na ten temat a wtedy rozwieją się wszelkie wątpliwości.

Tarot to po prostu karty

Tak, to po prostu papierowe karty na których zawarte są obrazy z odpowiednią symboliką. One same z siebie nie zrobią krzywdy, to osoba która nimi się posługuje poprzez nieodpowiednie ich odczytanie może zrobić krzywdę. Dlatego też bardzo ważne jest aby wybrać kompetentną osobę, wróżkę, która odczyta dla nas przekaz z tych kart.

W dzisiejszych czasach z łatwym dostępem do książek o tym temacie, wiele osób kupuje sobie karty, książkę i zaczyna ogłaszać swoje usługi. Niestety takie „niedouczone” osoby robią bardzo dużo złego w środowisku ezoterycznym, jak i krzywdzą osoby zwracające się do nich po pomoc.

Tarot – czy każdy może wróżyć

Odpowiadając na to pytanie powiem – tak. Każdy, kto zainteresuje się tymi kartami może wróżyć. Jednak należy mieć świadomość, że to bardzo odpowiedzialne zajęcie, które ma wpływ na życie innych ludzi. Przecież przy pomocy Tarota zagląda się w najbardziej prywatne sytuacje. Mają one bezpośredni wpływ na życie człowieka, na jego decyzje, na jego losy. Dlatego zanim ktokolwiek zdecyduje się na bezpośrednią pracę z drugą osobą, zacznie wróżyć, powinien zdobyć odpowiednią wiedzę. Wiedzę, która nie pozwoli zrobić krzywdy ani sobie ani innym osobom.

Nie wystarczy nauczyć się samych znaczeń poszczególnych kart, potrzebna jest jeszcze wiedza z zakresu energii człowieka, energii wszechświata. Należy nauczyć się BHP i etyki pracy wróżki. Potrzeba także wiedzy z zakresu oczyszczania energetycznego siebie i przestrzeni wokół siebie. Ważna jest także wiedza z zakresu symboliki czy wiedza jak pracować z klientem. Dlatego też, jeśli chcesz zostać wróżką/wróżem dobrze by było zapisać się na kurs. Pomoże Ci rozpocząć prace z tymi kartami i pomagać przy ich pomocy innym ludziom.

Kurs Tarota

Od wielu lat prowadzę kursy Tarota w kilku formach. Kurs stacjonarny w Lublinie, kursy online w 3-4 osobowych grupach czy nauka indywidualna. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na mojej stronie. Niezależnie jaką formę wybierzesz, po takim kursie już samodzielnie możesz wróżyć, gdyż posiadać będziesz pełna wiedze do tego potrzebną.

Podręcznik do nauki wróżenia z kart Tarota

Jestem autorka podręcznika do nauki wróżenia z kart Tarota „Życie widziane kartami tarota”, także jeśli szukasz książki, w której będzie zawarta całościowa wiedza potrzeba do nauki wróżenia, to zapraszam do zapoznania się z tą pozycją.

I już tak podsumowując – Tarot – czy każdy może wróżyć – tak, każdy, kto zdobędzie odpowiednią wiedzę i będzie miał predyspozycje do tego.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *