wróżka Arkadia

Tarot to ściema dla naiwnych?

Tarot to ściema dla naiwnych? Kto mądry w XXI wieku wierzyłaby w takie bzdury. Naprawdę?

Oczywiście podpuszczam Was. Po prostu takie, czy podobne zdania słyszałam wiele razy.

  •  „byłam u wróżki i nic mi się nie sprawdziło…”
  •  „miałam dostać pracę w ciągu 3 miesięcy a dalej jestem bezrobotna”
  • „Już dwa lata temu miałam spotkać tego docelowego partnera, a dalej tkwię w tym beznadziejnym związku”

Oj, mogłabym tutaj jeszcze wiele takich opinii tutaj wstawiać.

To o co chodzi w tym Tarocie

Wszyscy mówią, że Tarot to takie konkretne narzędzie wróżebne, a tu takie kwiatki. Jak najbardziej zgadzam się z tym, że Tarot to wspaniałe narzędzie wróżebne. ogromna pomoc, jaką można uzyskać. A mówię to na podstawie mojego doświadczenia, bo Tarot towarzyszy mi już od 30 lat. Te karty same z siebie niczego nie zmienią w Twoim życiu. Jednak dzięki tym kartom, wiedzy, którą dzięki nim możesz uzyskać, możesz zmienić swoje życie. Możesz stać się lepszą wersją siebie, jeśli na to się otworzysz. Tarot, to nie “tabletka na ból głowy”, to recepta, zalecenia co zrobić aby ta głowa przestała boleć. To informacja, dlaczego boli i co możesz zrobić aby ten ból nie wrócił.

Tarot to droga do celu

Jeśli idąc do wróżki spodziewasz się, że ona mówiąc, że coś konkretnego jest na Twojej drodze, to wystarczy siąść i poczekać, to się rozczarujesz. To jest na Twojej drodze ale Ty, po pierwsze na tę drogę powinieneś wejść, a po drugie, zacząć po niej iść, zdążając w konkretnym celu.

Nic w naszym życiu nie dzieje się samo, to od nas samych zależy jak wyglądać będzie nasze życie. My podejmujemy decyzje. Mówimy TAK lub NIE i tworzymy tą swoją rzeczywistość, a co za tym idzie, cały czas mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość.

Jak odbierać wróżby

Wróżba to rada, podpowiedź czy ostrzeżenie a nie wyrok na Twoje życie. Jeśli słyszysz, że do 3 miesięcy masz szasnę na pracę, to oznacza, że takie energie są na Twojej drodze. Jest to w zasięgu Twoich możliwości ale Ty powinieneś podjąć działanie w tym kierunku. Czyli wyszukać odpowiednie ogłoszenia, umówić się na spotkanie, wysłać CV. Gdy tylko będziesz czekał aż wróżba się spełni to nic się nie zadzieje. Jeśli pytasz o związek, Tarot także pokaże Twoje nastawienie, przekaże rady i możliwą drogę. Ostatecznie to od Ciebie będzie zależeć, co zrobisz.

Tarot to nie czarodziejska różdżka

Tarot podpowie Ci jakie są Twoje mocne i słabe strony. Da Ci odpowiedź, gdzie tkwi problem, że do tej pory nie spotkałaś tej odpowiedniej osoby. Udzieli rad co zrobić, z czym pracować aby to, czego pragniesz pojawiło się w Twoim życiu. Wskaże najkorzystniejsze dla Ciebie możliwości. Ale nie jest to czarodziejska różdżka i na zasadzie czary mary zmieni żabę w księcia. Po sesji Tarota masz masę informacji, z którymi sam masz się zmierzyć i podjąć odpowiednie decyzje i konkretne działanie. A wtedy zadzieją się te sytuacje ukazane w kartach lub wręcz przeciwnie, unikniesz zagrożeń, przed którymi ostrzegały.

Wiele osób spotykam, którzy mówią, że byli u wróżki i nic się nie sprawdziło. A przecież oni chcieli pracę, chcieli związku czy konkretnych zmian w życiu. Czekali i nic się takiego nie zadziało. Po kilku chwilach rozmowy sami stwierdzają, że nic, albo niewiele zrobili aby to osiągnąć. No bo przecież miało się to zadziać… Sam to nawet samochód nie chodzi, choć nazwa by na to wskazywała.

Kiedy korzystać z Tarota

Zawsze wtedy, gdy poczujesz potrzebę aby zajrzeć w swoje życie. Kiedy borykasz się z konkretnym problemem i szukasz obiektywnego spojrzenia na daną sprawę. Tkwisz w martwym punkcie swojego życia i chciałbyś ruszyć z miejsca, a nie wiesz od czego zacząć lub dlaczego tak a nie inaczej się dzieje.

Na pewno nie jest dobrą intencją umawiać się na wróżby tylko z samej ciekawości, gdyż Tarot może „wyciągnąć” do wierzchu rzeczy, na które w tym momencie nie będziecie gotowi.

Podsumowując, zanim uwierzysz w opinie, które dałam dla przykładu, sam sprawdź. A wtedy będziesz wiedział czy Tarot to ściema czy jednak nie.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *