V Papież

V Papież karty Tarota

V Papież

V Papież karty tarota. Opis karty z podręcznika do nauki wróżenia z kart Tarota “Życie widziane kartami Tarota” Agnieszki Janeczko

Papież V

Boże, proszę Cię, pomóż mi!

Co jakiś czas zwracam się do Ciebie z moimi prośbami, ale czy Ty mnie słuchasz?

Czy może robię to źle, nie tak, jak trzeba?

Pytam, bo mam wrażenie, że moje prośby zostają bez echa…

Przecież obiecałam Ci, że się zmienię, że już więcej nie nawrzeszczę na dzieci. A może to za mało? Co jeszcze mam obiecać?!

A może Ciebie po prostu nie ma?

Kim jesteś, czym jesteś?

Gdzie jesteś?!

Nie słyszysz, że potrzebuję Twojej pomocy?!

Takie dialogi prowadziło pewnie wielu z Was. Jedni znajdują odpowiedzi na te pytania, inni nie.

Z jakiegoś filmu zapamiętałam dialog:

– Czy znalazłeś już Jezusa?

– A co, on zaginął?

Jako dzieci przejmujemy wiarę naszych rodziców. Z czasem zaczynamy sami zastanawiać się, w co wierzymy. Szukamy właśnie drogi do Boga (niezależnie, jak On się nazywa). Szukamy go wszędzie, ale zazwyczaj poza sobą, i stąd rodzi się wiele wątpliwości.

Jeśli uświadomisz sobie, że Bóg jest w Tobie, że Bóg jest miłością, Ty jesteś miłością, to wreszcie przestaniesz Go szukać, a po prostu odczujesz Jego obecność. Wszystko jest w Tobie, wszystko zaczyna i kończy się na Tobie. Takie zrozumienie pozwoli Ci uświadomić sobie, że dzięki temu masz dostęp do wszystkiego. Obfitość, dostatek i dobrobyt są w zasięgu Twoich rąk. Wystarczy, że się na to otworzysz i sięgniesz po to.

Mój Bóg jest lepszy niż Twój.

Od wieków jedni próbowali narzucać innym swojego Boga, swoją wiarę, swoje dogmaty. Mój Bóg jest lepszy niż Twój… ale dlaczego? Wielu wyznawców z Bogiem na ustach biło, gwałciło, zabijało. XXI wiek, a nadal z Bogiem na ustach nienawidzi się innych, ogranicza się im fundamentalne prawa, odziera z czci i godności.

Czy aby Bóg naprawdę ma coś wspólnego z tym wszystkim?

Dogmatyczne postrzeganie Boga powoduje w nas sprzeciw i pomieszanie. Z jednej strony słyszymy o miłości Boga do nas, a z drugiej – słyszymy o Bogu karzącym swoich wrogów. Karta Papieża kieruje naszą uwagę właśnie na poszukiwanie odpowiedzi, kim jest Bóg – nieważne, jak Go nazwiemy, czy to Jezus, Jahwe, Budda, Energia Kosmosu. Jak Go postrzegamy, jakie emocje czujemy, kiedy wzywamy Jego imię? To moment w naszym życiu, kiedy uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy sami, że istnieje jakaś Wyższa Siła, która ma wpływ na nasze życie. Masz prawo wierzyć w to, w co chcesz, ale skąd Ci do głowy przyszło, aby wierzyć w to, że Twój Bóg jest lepszy niż mój? Przecież słyszysz, że Bóg to miłość, tolerancja, współczucie  – posłuchaj więc swojego Boga i wprowadź to w życie…

V Wiara Arkadia Tarot

V Papież karty tarota

W tradycyjnej talii Tarota ta karta nosi nazwę Papież V, gdyż archetyp wywodzi się właśnie od postaci Papieża. Ja w swojej talii Arkadia Tarot nazwałam tę kartę V Wiara, gdyż nadaje jej to szerszego znaczenia. Postać Papieża kłóci się z wiarą wielu osób korzystających z Tarota, gdyż odnoszą ją tylko do jednego wyznania  – wyznania rzymskokatolickiego. Nowa nazwa, moim zdaniem, pozwoli otworzyć się na tę kartę i lepiej ją zrozumieć.⧫ dwie białe kolumny – jeden właściwy wybór;

Symbolika Ridera Waite’a

⧫ obie ręce skierowane do góry – otwarcie się na boską moc;

⧫ krzyż równoramienny – równowaga;

⧫ czerwona szata – siła, moc;

⧫ klucze – symbol papieski, klucze do wiedzy;

⧫ łyse głowy – pokora, gotowość na nową wiedzę, na naukę;

⧫ szaty w róże i lilie – boska miłość, duchowa czystość.

Ta karta będzie symbolizować osobę na wysokim stanowisku, wykształconą. Bardzo często odnosi się wprost do osoby duchownej, czyli będzie symbolizować księdza, zakonnika czy osobę mocno uduchowioną, która idzie drogą rozwoju duchowego. W negacji to osoba, która chce być świętsza od papieża, dewota, hipokryta, który deklaruje jedno, a robi co innego.

Sfera zawodowo-finansowa:

Karta wskazuje na odniesienie dużego sukcesu: prestiż, podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, stopni naukowych. To wiedza, za którą będą szły większe pieniądze i uznanie. W negacji to informacja o braku dostatecznej wiedzy, kwalifikacji na dane stanowisko. Przecenienie swoich możliwości, niepowodzenia.

Sfera uczuciowa:

Informacja o zalegalizowaniu związku, także propozycje małżeństwa, informacja o bardzo poważnych zamiarach osoby, o którą pytamy. Ta karta może także wskazywać na duchowy związek (bliźniacze płomienie, bratnie dusze). W negacji może mówić o związku bez zainteresowania sferą seksualną, czyli tzw. białym małżeństwie, lub po prostu niechęci do zalegalizowania związku.

Sfera zdrowotna:

Karta ta będzie symbolizować uzdrowiciela, naturoterapeutę lub potrzebę skorzystania z ich pomocy. Gdy karta pokaże się w odwrocie, to informacja o chorobach dziedzicznych, karmicznych lub związanych z wiekiem.

Słowa klucze:

⧫ blaski  – duchowny, rozwój duchowy, duchowość, zalegalizowanie związku, propozycja ślubu, pęd do wiedzy, przy[1]wiązanie do zasad religijnych, stopnie naukowe;

⧫ cienie – dewocja, zakłamanie, hipokryzja, obłuda, impotencja, brak tolerancji.

Papież w medytacji:

W medytacji zastanów się nad tym, jak postrzegasz Boga. W co wierzysz, w jakie energie? Jaki jest Twój kontakt z Bogiem?

Ćwiczenie:

⧫ Zadaj sobie pytanie: czym lub kim jest dla Ciebie Bóg, jak Go postrzegasz?

V Papież karty tarota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *