Wiedunka Arkadia Tarot

Wiedunka – Arkadia Tarot

Przedstawiam II Wiedunkę z talii Arkadia Tarot.

W tradycyjnej tali Tarota z numerem II to Papieżyca lub Arcykapłanka. Ja nazwałam tę kartę Wiedunka.

Wiedunka czyli ta co wiedziała, to współczesna Wiedźma. Kim są współczesne wiedźmy. To kobiety, które na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Pracują, wychowują dzieci, robią zakupy, po prostu żyją wśród nas. Jednak są bardziej uważne na otaczający je świat, na ludzi. Ich wrażliwość, empatia powoduje, że przyciągają do siebie ludzi, którzy szukają pomocy, wsparcia czy chociażby rozmowy. Korzystają ze swoich predyspozycji. Więcej widzą, więcej czują, więcej rozumieją. Nie lubią tłumów, zatłoczonego miasta a szukają kontaktu z naturą.

Symbolika karty

Wiedunka z Arkadia Tarot ubrana w niebieski płaszcz z kapturem, pod którym jak gdyby się chowa. To pozwala jej odgrodzić się od otaczającego świata a za nią brama osadzona na dwóch kolumnach. Białej i czarnej. Być może jest strażniczką tego, co za nią się kryje. W ręku trzyma księgę z symbolem księżyca w fazach. Woda okalająca bramę jest spokojna, gdyż Wiedunka świetnie panuje nad emocjami. W oddali, za bramą, dość niepokojące niebo, bo przecież to co nieuświadomione, to co nieznane zawsze wywołuje lęk. Jednak te czarne chmury się rozpraszają, gdyż właśnie wiedza, którą dysponuje Wiedunka, pozwala zapanować jej nad lękami.

Znaczenie wróżebne

Symbolizuje osobę, kobietę, która nie potrzebuje uwagi. Ona świetnie czuje się z tyłu bez narzucania swojej obecności. Jest świadoma siebie, ma wiedzę, którą umie wykorzystać kiedy tylko tego chce.

Wiedunka to także wróżka. To ogromna intuicja, wewnętrzna wiedza i mądrość. Będzie wskazywać na zdolności ezoteryczne, zdolności z zakresu postrzegania pozazmysłowego.

Wiedunka jako kobieta będzie się realizować jako matka, żona, partnerka. Bardzo często stawia dobro swojej rodziny nad dobro swoje. Może nawet rezygnować ze swojej kariery właśnie po to aby więcej poświęcać się rodzinie. Zawodowo nie szuka wysokich stanowisk. W negacji Wiedunka to tak zwana kura domowa, która na każdym kroku będzie wypominać swojej rodzinie jak bardzo się dla nich poświęca. Nie pozwoli sobie pomóc ale z chęcią wypomni, że wszystko na jej głowie. To kobieta bluszcz, która będzie „żerować” na emocjach i finansach mężczyzny.

W sferze zawodowo finansowej

Wiedunka wskazuje na potrzebę podniesienia swoich kwalifikacji lub wykorzystania swojej wiedzy. Spokojne podejmowanie decyzji i potrzeba przeanalizowania sytuacji, zobaczenia innej strony, innych możliwości. Nie jest to dobry czas na inwestowanie. To informacja o potrzebie zdobycia wiedzy, szkolenia, kursy, studia. W negacji to możliwość oszustwa, zakulisowe działania konkurencji. Nieuczciwy wspólnik.

W sferze uczuciowej

Wiedunka będzie wskazywać na związek oparty na przyjaźni, koleżeństwie. Brak intencji do budowania związku partnerskiego. To białe małżeństwo. W negacji relacje oparte na kłamstwie czy iluzjach. Narzucanie swojego obrazu rzeczywistości na drugą osobę. Problemy seksualne w związku.

W sferze zdrowotnej

Karta w odwrocie będzie mówić o chorobie psychicznej, chorobliwych lękach, nieradzeniu sobie ze swoimi emocjami, zamykanie się w sobie.

Słowa klucze;

Blaski – wiedza, mądrość, tajemnica, podświadomość, empatia, przyjaźń, miłość duchowa a nie fizyczna, spokój, harmonia, zdolności ezoteryczne, wróżka,

Cienie – uciekanie od rzeczywistości w świat iluzji, negatywne myślenie, strach, brak akceptacji siebie, strach przed życiem czy ludźmi, kłamstwa, ukrywanie prawdy;

Opis karty z podręcznika do nauki wróżenia z kart Tarota “Życie widziane kartami tarota” Agnieszka Janeczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *