Ametyst – magia kamieni

ametyst - wróżka Arkadia

Ametyst – pochodzenie

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami była powszechnie stosowana już od starożytności.

Dzisiaj opiszę Ametyst.

Jest to kamień szlachetny należący do grupy kwarców o barwach ciemnopurpurowa, jasno- i ciemnofioletowa, fioletowoczerwona, wrzosowa, jasnowrzosowa.

Nazwa Ametyst pochodzi od greckiego słowa „amethysos” czyli w tłumaczeniu „trzeźwy”. Spowodowane było tym, że starożytni z tego właśnie kamienia wykonywali kielichy sadząc, że ten kamień uchroni ich od negatywnych skutków nadmiernego spożycia alkoholu. Inni natomiast w tych kielichach pili wodę, a barwa kielicha nadawała wodzie kolor wina i tym sposobem udawali, że piją wino.

Właściwości Ametystu

Ametyst szczególnie przydatny jest osobom, które żyją w stresie, gdyż jego właściwości mają działanie uspokajające, relaksujące i wyciszające. Pomaga w uspokojeniu wszystkich nagromadzonych emocji i myśli, a co za tym idzie pomaga w zaśnięciu. Ametyst jako, że uspokaja nie zalecany jest aby trzymać go przy łóżku kochanków, gdyż może po prostu zgasić ogień pożądania.

Przydatny jest dla osób, które chcą pozbyć się nałogów. Pomoże im poradzić sobie z emocjami i wzmocni siłę woli.

Ametystowi także przypisuje się właściwości godzenia i wprowadzania harmonii w codziennym życiu. Dobrze jest go umieścić w swoim biurze czy tam, gdzie odbywają się negocjacje. Możemy go umieścić na przykład w naszym salonie lub pokoju, gdzie omawiamy codzienne problemy w związku.

Ametyst przypisany jest czakrze  trzeciego oka, a co za tym idzie rozwija nasze predyspozycje pozazmysłowe. Pomoże nam podjąć właściwe decyzje i spojrzeć na problemy w obiektywny sposób. Łagodzi także bóle głowy i migreny.

Biżuteria i amulety z Ametystu

Warto nie tylko ten kamień umieścić w naszych domach czy biurach ale właśnie zakupić biżuterię z tym kamieniem. Możemy wtedy zawsze mieć go przy sobie gdy idziemy na ważną rozmowę i chcemy pomoc sobie w jasnym i klarownym przedstawieniu swojej oferty. Ten kamień pomoże nam zobaczyć jasno jak dana propozycja wygląda naprawdę i „zajrzeć” pod zasłonę tego, czego rozmówca nie chce nam wprost powiedzieć.

Kamień wróżek

Jak pisałam wyżej, Ametyst pomaga w rozwijaniu predyspozycji pozazmysłowych, a co za tym idzie pomaga w jasnowidzeniu, jasnoczuciu i typ, także bardzo wskazany jest dla osób, które zajmują się szeroko pojętą ezoteryką.

Oczyszczanie kamieni

Należy zawsze pamiętać o BHP w stosowaniu kamieni. Po zakupieni każdego kamienia należy go oczyścić z nagromadzonych „cudzych’ energii. Robimy to poprzez umycie go w słonej wodzie lub wystawieniu go na kilka godzin na światło słoneczne lub księżyca. Taki oczyszczony kamień możemy „zaprogramować” czyli dać mu intencje aby służył nam w konkretnym celu.

Co ważne, takie oczyszczenie kamienia należy robić przynajmniej raz w tygodniu, gdyż zbiera on energię z naszego otoczenia.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *