Afirmacje – metoda pracy ze swoją podświadomością

afirmacje - wróżka Arkadia

Afirmacja – co to jest?

Afirmacje – to zdania wpływające na przekonywaniu siebie w myślach ( słowie ) na swój własny temat. Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Jednak bardzo często nieświadomie afirmujemy negatywne treści.

Jakżeż często powtarzamy sobie zdania typu;

– nie dam rady

– jestem do niczego

– inni są lepsi itp.

Do tego jeszcze dokładamy masę emocji wzmacniając kreacje tego wszystkiego w naszym życiu. I co wtedy się dzieje? Nasza podświadomość koduje takie afirmacje, wierzy w to cała sobą i tylko takie rzeczy przyciąga do naszego życia. Sytuacje, ludzi i zdarzenia, które będą potwierdzać to co zakodowaliśmy, to w co uwierzyliśmy.

Bardzo łatwo wymyślić na swój temat czarne scenariusze. W bardzo łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak coś nam się nie udaje. Dokładnie odczujemy strach temu towarzyszący i zobaczymy oczami wyobraźni każdy detal tego zdarzenia. Wytworzymy przez to ogromną energię, która przyciągnie taki właśnie wynik. A potem powtarzamy „ no przecież wiedziałam, że tak będzie…”

Dlaczego by zatem nie wykorzystać tego do przyciągania pozytywnych rezultatów?

Pozytywne myślenie

To nie banał, że pozytywne myślenie, to połowa sukcesu. Dlaczego zatem nie zawsze to się sprawdza? Dla przykładu, idziesz na rozmowę kwalifikacyjną i powtarzasz sobie, że dasz radę, że Ciebie właśnie przyjmą itp., a niestety po rozmowie nawet nie zadzwonili. Myślisz sobie wtedy, że to nic nie warte to pozytywne myślenie. A trzeba zadać sobie tutaj właśnie pytanie, czemu to nie zadziałało, gdzie tkwi przyczyna?

Jedną z głównych przyczyn są negatywne wzorce, które zakodowaliśmy sobie już w dzieciństwie, wzorce, które niesiemy poprzez wcielenia i od tego należy zacząć. Od uświadomienia, gdzie jest główna przyczyna tego, że mi nie wychodzi, że jestem pomijana, że ciągle mam pod górkę.

Jeśli w swoim domu rodzinnym ciągle słyszałaś, że Kowalska uczy się lepiej, czy Nowakowa jest ładniejsza itp. to twoja podświadomość zakodowała sobie, że inni są lepsi. I właśnie od takiej afirmacji należało by zacząć.

Ja…( twoje imię) jestem wystarczająco dobra we wszystkim co robię.

Ja…( Twoje imię ) jestem atrakcyjna.

Jak kreujemy swoje życie.

Prawo kreacji można przedstawić jako wzór;

Myśl + uczucie + słowo + działanie = rezultat

Dla przykładu chcemy zdobyć dobrze płatną pracę. Zaczynamy więc od myślenia na ten temat. Wyobrażamy siebie w takiej właśnie pracy, czujemy te radość z wypłaty, która otrzymaliśmy za nasza prace. Mówimy i do siebie i do innych, ze jesteśmy warci takiej pracy, a na końcu zaczynamy szukać takich ogłoszeń. Oczywiście to zrealizuje się, gdy nasza podświadomość wierzy, że jesteśmy warci takich pieniędzy. Zatem znowu wracamy do uświadomienia sobie, jak ważną rolę w tym mogą właśnie spełnić afirmacje.

Jak pracować z afirmacjami.

Jest kilka sposobów i w zależności od tego, co Tobie konkretnie będzie najbardziej pasować i Tobą współgrać.

Należy najpierw prawidłowo ułożyć zdanie, które będziemy afirmować. W takim zdaniu nie używamy słowa „nie”. Czyli zdanie;

Ja…( Twoje imię ) nie jestem brzydka.

Nasza podświadomość nie „słyszy” słowa “nie” i w takim przypadku afirmowalibyśmy;

 Ja ( imię ) jestem brzydka. Prawidłowa afirmacja powinna brzmieć;

Ja ( imię ) jestem atrakcyjna.

Ważne jest także, aby takie afirmację powtarzać w trzech osobach, dla przykładu;

Ja Anna jestem atrakcyjna

Ty Anno jesteś atrakcyjna

Ona Anna jest atrakcyjna.

Dzięki temu nasza podświadomość słyszy to jakby ktoś o nas mówił i łatwiej taką afirmację zakoduje. Możemy takie afirmację pisać, przynajmniej 5 razy takich powtórzeń dziennie i codziennie. Ważna jest tu konsekwencja. Jeśli pisanie nie będzie Ci odpowiadać możesz je powtarzać na przykład patrząc w lusterko. Możesz je śpiewać jadąc samochodem lub powtarzać w myślach idąc na spacer.

Ważna jeszcze informacja jest taka, że nasza podświadomość nie lubi, jak się ją zmienia. Dlatego też będzie próbowała to sabotować przyciągając na początku sytuacje, które będą nas do tego zniechęcać. Trzeba mieć to na uwadze i mimo przeszkód dalej tak pracować a efekty pokażą się w naszym życiu.

Jeśli mielibyście pytania do tego czy swoje własne spostrzeżenia to zapraszam do komentowania.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *