Wróżby – forma terapii czy tylko zabawa?

wróżby - wróżka Arkadia
wróżby – wróżka Arkadia

Wróżby –  terapia czy zabawa?

Zapewne wielu z Was na słowo wróżby reaguje uśmiechem traktując to jako tylko zabawę ale czy aby na pewno to jest zabawa? Oczywiście jeśli tylko w ten sposób do tego podejdziecie to pewnie będzie to tylko dla Was zabawa ale do czasu, gdy podczas takiej wróżby dowiedzie się coś, co Was poruszy czy zaskoczy. A nie raz byłam tego świadkiem.

Wróżby andrzejkowe

Wiele razy uczestniczyłam jako wróżka w imprezach andrzejkowych i właśnie tam wiele razy widziałam zaskoczoną minę osoby, gdy siadała do mnie z przekonaniem, że to tylko zabawa a po chwili już zupełnie na poważnie zaczęła traktować to co robię.

Wróżby jako terapia

Jak pisałam wyżej, wiele osób traktuje to jako formę zabawy ale jest masę osób, gdzie przekonało się na sobie, że jest to forma terapii. Pomoc, gdy sięgamy bardzo często w chwili, gdy inne metody nie zadziałały lub po prostu nie wiemy gdzie i kto mógłby pomóc.

Już sama rozmowa podczas wróżby pozwala osobie wyrzucić z siebie wszystko to, co nie powiedziałaby gdzie indziej. Poza tym wróżka, która dba o swoją energetykę może wzmocnić właśnie swoją energią osobę przychodzącą ze swoimi problemami. Podczas wróżby nie tylko skupia się na danym problemie, skąd ten problem powstał ale przede wszystkim szuka się możliwych dróg rozwiązań. Motywuje się osobę do działania i pokazuje, że nawet z najtrudniejszych problemów jest szansa wyjść jeśli znajdzie się siłę w sobie. I właśnie to jest najważniejsze „zadanie” dla wróżki. Zmotywować osobę, pokazać Jej jak pracować ze sobą i w jaki sposób znaleźć w sobie moc do zmian.

Jak to jest, że wróżka wie…

No właśnie, skąd wróżka wie o tym co się dzieje w życiu osoby, która do niej przychodzi i dokąd zmierza ta sytuacja. Zacznę od tego, że nie jest ważne z jakiego medium wróżebnego wróżka korzysta. Mogą to być karty Tarota, karty zwykłe, Lenormand czy chociażby szklana kula. Wyjaśnię to na przykładzie komputera. Karty to ekran, gdzie widać, a dysk twardy to energia danego człowieka. Właśnie z energii osoby, która przychodzi na wróżby czyta się tak naprawdę i stamtąd czerpie się informacje. A karty takie czy inne służą po prostu do ujrzenia tego w rzeczywistości.

Wróżby – możliwa droga a nie wyrok na nasze życie.

Nie ma czegoś takiego jak 100% sprawdzalność wróżb. Wróżby to możliwa droga na dzień stawiania kart, a to od nas zależy czy do tego dojdzie. Jeśli we wróżbie dowiadujecie się, że możecie np. stracić pracę to jest to ostrzeżenia dla Was, a wiedząc o tym możecie do tego nie dopuścić. Także wróżby nie tyle co mają się sprawdzić co nam pomóc. Oczywiście są sytuacje, gdy nie mamy wpływu na ich przebieg lub gdy po prostu rzecz tyczy się innego człowieka. Wtedy wiedząc wcześniej o niekorzystnym rozwoju sytuacji możemy się na to przygotować. Wybrać plan „B” i nie zaboli nas to tak manco, gdyż będziemy na to przygotowani.

Podobnie rzecz ma się z pozytywnymi wróżbami. Kiedy słyszymy, ze do 3 miesięcy mamy szanse na nowa pracę, to jeśli będziemy siedzieć przed telewizorem to do tego nie dojdzie. Taka informacja dla nas to podpowiedź, że na naszej drodze taka energia jest ale to My musimy zanieść CV, szukać ogłoszeń i po prostu działać. Samo nic się nie zadzieje.

Mądre korzystanie z wróżb

Jak ze wszystkim, nie należy przesadzać w zaglądanie w swoje życie i co chwilę wróżyć. My sami jesteśmy kowalami swojego życia i to od nas zależy jak ono będzie wyglądać. Dlatego też dopiero wtedy, gdy nie umiemy sami znaleźć rozwiązania lub gdy chcemy obiektywnego oglądu sytuacji to dopiero wtedy poprośmy o wróżbę. Nagminne jest niestety pytanie co chwilę o to samo i zadawania cały czas tych samych pytań. To nic nie zmieni a tylko wprowadzi większy chaos w naszym życiu. Nie szukajmy pocieszenia w kartach tylko konkretnej pomocy, rady.

W mojej praktyce wróżbiarskiej przyjęłam, że musi upłynąć co najmniej 3 miesiące aby powtórzyć pytanie jeśli nic się nie zmieniło. Najlepiej raz do roku patrzeć całościowo na swoje życie. Oczywiście, zawsze, gdy macie problem i chcecie porady to zapraszam do siebie. Różne formy porady znajdziecie TUTAJ

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *