Wiedźma - wróżka Arkadia

Wiedźmy

Wiedźma

Czy określenie Wiedźma to to samo co Czarownica

Wiedźmy czy Czarownice, które są te dobre, a które szkodzą. Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Wiedźma

W społeczeństwach przedchrześcijańskich określenie Wiedźma przypisywano osobom, kobietom, które miały wiedzę i umiejętności z zakresu uzdrawiania. Zajmowały się ziołolecznictwem czy medycyną naturalną. Były to osoby bardzo szanowane w swoim społeczeństwie i zajmowały bardzo wysoką pozycję.

Prawdopodobnie od połowy IX wieku, wraz z wejściem chrześciajństwa na tereny Słowiańskie, wiedźmom zaczęto przypisywać złe moce. Kościół zaczął piętnować wszelkie rytuały ludowe oraz oskarżał te kobiety o kontakty z diabłem, o czary. Stąd tez wzięło się określenie Czarownica. I niestety zaczęto łączyć te dwa określenia w jedno.

Wiedźma to ta co wiedziała, Wiedunka. Męskim odpowiednikiem jest Wiedun.

Wiedukna czy Wiedun to osoby, które niosły pomoc wykorzystując swoją wiedze i umiejętności.

Czarownica

Czarownica

To ta co czaruje, czyli osoba, która używa czarów, które mogą szkodzić innym. Czarownica robi rytuały związujące wolną wolę drugiego człowieka. Zresztą jak można zauważyć na grafikach przedstawiających czarownice, ich atrybutami są ; czarny kot czy kocioł z jakimś magicznym wywarem. One same zaś pokazywane są jako stare i brzydkie kobiety. Męskim odpowiednikiem jest Mag,

Współczesne Wiedźmy

Wydawałoby się, że w naszych czasach Wiedźmy to przeszłość, jednak One cały czas funkcjonują w naszym społeczeństwie. To kobiety, które mają wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, psychotroniki, kartomancji i zawsze można na Nie liczyć. Nie ważne jakich technik używają, ważne, że dzięki temu pomagają osobom zwracającym się po pomoc. Używają tzw. białej magii, zachowają daleko idącą etykę pracy i nigdy nie naruszą jej zasad. Możecie zwrócić się do nich o pomocy gdy potrzebujecie oczyszczania energetycznego czy uzdrowienia ciała czy sytuacji. Pomoc może także nieść seans wróżbiarski, który pomoże rozjaśnić sytuacje i wybrac najkorzystniejsze drogi rozwiązania.

Jestem Wiedźmą i jestem z tego duma

Tak, jestem Wiedźmą i jestem z tego dumna. Co roku 16 listopada przypada dzień Wiedźmy i z tej okazji wszystkim Wiedźmom ślę moc najserdeczniejszych życzeń.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *