jak oczyścić swoje czakry

Jak oczyścić swoje czakry

Jak oczyścić swoje czakry. Na początku należy uzmysłowić sobie co to są czakry, jakie mają zadanie i co się dzieje, gdy nie pracują właściwie. Tak jak nasze organy fizyczne, serce, wątroba itd. pracuje wadliwie ma to istotny wpływ na odczucia fizyczne, stan zdrowie, tak zła praca czakr wpływa nie tylko na złe samopoczucie ale i na nasze przejawianie się w życiu codziennym. Czyli na to co się dzieje w naszych konkretnych sferach życia. Ważne zatem aby mieć tego świadomość i dbać, oczyszczać swoje czakry.

Co to są czakry

Czakry to centra energetyczne umiejscowione w miejscach na ciele fizycznym, gdzie współczesna medycyna sytuuje sploty nerwowe. Obrazowo opisując je, to jakie leje, wiry energetyczne obracające się wokół swojej osi w kierunku w prawo lub lewo w zależności od czakry i płci.

Do czego służą czakry

Czakry mają za zadanie pobieranie energii z powszechnego pola energii i dostarczanie jej do naszego ciała i narządów. Mamy siedem głównych czakr i o nich właśnie w tym artykule będę pisać. Tak na marginesie czakr jest bardzo wiele, różnej wielkości umiejscowione są na całym naszym ciele. Jednak to zaburzenia w tych głównych czakrach mają tak ogromne znaczenie na nasze życie. Dlatego też właśnie nimi będziemy się zajmować.

Główne czakry umiejscowione są wzdłuż naszego ciała poczynając od czakry podstawy znajdującej się u podstawy kręgosłupa do czakry korony znajdującej się na czubku głowy. Jeśli występuje zaburzenie w któreś z tych czakr to narządy w obrębie tej czakry będą źle pracować oraz energetycznie nie będzie wspierany „obszar” naszego życia. także ważne jest aby mieć wiedzę jak oczyścić swoje czakry.

7 głównych czakr

Czakra podstawy

  • Czakra podstawy znajduje się u podstawy kręgosłupa i jest skierowana w dół, promieniuje kolorem krwisto czerwonym. Odpowiada za stan naszych kości, krwi. Jest domem energii życiowej. Działa podobnie jak korzeń drzewa. Gdy korzenie są słabe to i całe drzewo będzie słabe. Także gdy w tej czakrze są zaburzenia, gdy jest zablokowana, pierwszym objawem będzie brak sił witalnych, brak poczucia bezpieczeństwa, brak akceptacji siebie i tego co nas otacza. Czakra podstawy także odpowiada za nasze podejście i przejawianie się w świecie materii.

Płciowa

  • Czakra płciowa ( sakralna ) znajduje się mniej więcej dwa palce pod pępkiem – przednia a tylna czakra płciowa na plecach na wysokości kręgosłupa lędźwiowego i promieniuje kolorem pomarańczowym. Zaopatruje w energię narządy znajdujące się w miednicy, układ moczowy, wydalniczy i płciowy. Wpływa na układ limfatyczny. Czakra ta głównie ukierunkowana jest na szukanie przyjemności oraz ma wpływ na relacje między ludzkie a szczególnie na relacje damsko męskie. Odpowiada ona za naszą aktywność seksualną i dążenie do przyjemności zmysłowych. Praca jej także ma wpływ na akceptowanie naszej cielesności, seksualności czy atrakcyjności fizycznej. Ma wpływ na naszą kreatywność w codziennym życiu. Czakra podstawy zadawala się samym przetrwaniem, a to w płciowej budzi się pragnienie doświadczania radości.

Splotu słonecznego

  • Czakra splotu słonecznego umiejscowiona jest, jak sama nazwa wskazuje, na wysokości splotu słonecznego – przednia, a tylna na kręgosłupie na plecach, promieniuje kolorem żółtym. Czakra ta dostarcza energii śledzionie, trzustce, wątrobie, żołądkowi i woreczkowi żółciowemu. Ma wpływ przede wszystkim na naszą emocjonalność. Osoby, które mają problem z wyrażaniem swoich emocji mocno tę czakrę mają zablokowaną, czasem nawet doprowadzają do tego, że przypomina zasuszony skwarek. Natomiast osoby wybuchowe tę czakrę będą miały nadmiernie rozbudowaną, nawet często bywa tak, że jest ona największa, ze wszystkich. Zawsze trzeba dążyć do równowagi. Jak oczyścić swoje czakry.

Serca

  • Czakra serca znajduje się na wysokości serca – przednia, a tylna czakra serca znajduje się między łopatkami. Promieniuje kolorem zielonym a w środku tej czakry znajduje się kolor różowy. Dostarcza energii systemowi krążenia, sercu, grasicy i oskrzelom. To brama Duszy, utrzymuje stan równowagi między ciałem fizycznym a ciałami subtelnym. To dzięki tej czakrze mamy zdolność współodczuwania, miłości i empatii. Dostrzegamy piękno natury, piękno w muzyce i sztuce. Energia z tej czakry ma zdolność uzdrawiania a osoby, które doświadczyły zawodu miłosnego podświadomie blokują sobie tę czakrę.

Gardła

  • Czakra gardła znajduje się na wysokości gardła – przednia, a tylna czakra gardła na szyi. Promieniuje kolorem niebieskim. ( od granatu do błękitu w zależności od rozwoju duchowego danej osoby ) W zasięgu działania tej czakry jest gardło i tarczyca. Jest odpowiedzialna za zmysł słuchu, smaku, węchu oraz uczucia żalu i pretensji. Rozwój tej czary rozwija jasnosłyszenie. Bezpośredni wpływ tej czakry to komunikacja oraz umiejętność jasnego wyrażania swojego zdania. Nawiązywania kontaktów między ludzkich. Osoby, które wstydzą się czy boją mówić tę czakrę będą miały zablokowaną, natomiast osoby gadatliwe tę czakrę będą miały bardzo rozbudowaną.

Trzeciego oka

  • Czakra trzeciego oka umiejscowiona jest na czole między brwiami, czakra przednia, tylna na potylicy. Promieniuje kolorem od ciemno niebieskiego po fiolet, w zależności od rozwoju duchowego danej osoby. Dostarcza energii głowie, dolnej części mózgu, uszom, nosowi i zatokom. Czakra ta pomaga w rozwijaniu umiejętności jasnowidzenia, jasnoczucia. Postrzeganie pozazmysłowe nie odbywa się za pomocą wzroku ale wręcz przeciwnie, częściej dochodzi do niego przy zamkniętych oczach. Niedobór energii w tej czakrze powoduje chaos myślowy, brak koncentracji, zła naukę, brak skupienia. To takie wewnętrzny bełkot myślowy. Pojawiają się także bóle głowy, halucynacje czy koszmary.

Korony

  • Czakra korony znajduje się na czubku głowy na wysokości ciemienia. Promieniuje kolorem od fioletu, poprzez purpurę do białego, w zależności od rozwoju duchowego danej osoby. Czakra ta wprowadza energie do górnej części mózgu. Zarządza centralnym układem nerwowym, szyszynka i mózgiem. To właśnie poprzez tę czakrę nawiązujemy kontakt ze światem duchowym, z Bogiem.

Sposoby oczyszczania czakr

Jest wiele możliwości i sposobów aby oczyszczać swoje czakry. Takie zabiegi oczyszczające można wykonywać przy pomocy wahadła, medytacji, energii własnej czy Reiki, energii świec czy energii naturalnych kamieni. Sposób pracy z czakrami zależy jest od wiedzy i umiejętności osoby, która taki zabieg wykona. Opisze dwa najprostsze sposoby oczyszczania czakr.

Oczyszczanie czakr w medytacji, wizualizacji

Jak oczyścić swoje czakry? Należy wejść w medytację a następnie skupiać uwagę na poszczególnych czakrach. Zaczynając od czakry podstawy i po kolei każdą z czakr w takiej wizualizacji oczyszczać białym światłem. Energia idzie za uwagą, zatem im mocniej skupi się na danej czakrze, tym mocniej ta czakra zostanie oczyszczona. Można także skorzystać z dostępnych gotowych medytacji oczyszczających.

Oczyszczanie czakr za pomocą energii świec

Każda czakra promieniuje konkretnym kolorem zatem należy przygotować siedem świec w kolorach odpowiadającym konkretnym czakrom. Następnie każdą ze świec należy naenergetyzować, czyli dać intencję w jakiej ma się spalać. Po naenergetyzowaniu należy potoczyć świecą po czakrze a następnie ją zapalić i ma wypalić się do końca.

Profesjonalne oczyszczanie i harmonizacja czakr

Te opisane wyżej sposoby można samemu wykonać w domu. Jednak jeśli zaburzenia są zbyt duże, czakry mocno poblokowane lepiej jest skorzystać z profesjonalnego zabiegu oczyszczania i harmonizacji czakr. Należy pamiętać, że jeśli nasze czakry mocno są zblokowane to i my sami nie mamy wystarczającej energii a by samemu zrobić sobie takie oczyszczanie lub po prostu efekt będzie niezadawalający. Własna wiedza jak oczyścić swoje czakry pozwoli na bieżąco dbać o nie, a gdy ich stan jest mocno zaburzony lepiej zwrócić się do kogoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *