oczyszczanie czakr w medytacji

Oczyszczanie czakr w medytacji

Oczyszczanie czakr w medytacji to jednej z najprostszych sposobów, które każdy, nawet laik, może samodzielnie wykonać w zaciszu swojego domu. Wystarczy chęć, spokojne miejsce i wejście w medytację.

Co to jest medytacja

To pogłębiony stan świadomości, polegający na uspokojeniu swojego oddechu, swoich myśli i odprężeniu całego ciała. Są różne metody na wejście w taki stan, jak i różne rodzaje medytacji. Każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie sposób. Medytacją może być taniec, spacer, pływanie czy po prostu pozycja siedząca czy leżąca, podczas której skupiamy się na sobie. Medytacja ma na celu wyciszenie umysłu logicznego, naszych myśli aby „usłyszeć” wewnętrzny głos lub dotarcie do swojego wnętrza, swojej energii.

Oczyszczanie czakr w medytacji

Energia idzie za uwagą i właśnie w pogłębionym stanie świadomości, w medytacji jest możliwość tak pokierować swoją własną energią, aby energetycznie wpłynąć na swoje ciało fizyczne i energetyczne. Medytacja to bardzo dobra metoda na oczyszczanie swoich czakr. Wystarczy, że skupimy się na konkretnej czakrze, damy intencję oczyszczania, a taki proces się zadzieje.

Medytacje prowadzone przez lektora

Takie medytacje polegają na tym, że lektor prowadzi nas w całym procesie. Przy odpowiedniej muzyce wprowadza nas najpierw w stan medytacji a następnie prowadzi poprzez cały proces oczyszczania każdej z czakr. Taki rodzaj medytacji jest najlepszy, gdyż dzięki prowadzeniu lektora łatwiej poddajemy się medytacji bez kontroli umysłu.

Blokady w czakrach

Czakry to centra energetyczne, które mają za zadanie do energetyzowanie ciała fizycznego ale także mają ogromny wpływ na przejawianie się w codziennym życiu. Więcej o czakrach przeczytasz w artykule Czakry – centra energetyczne człowieka. Zatem częste oczyszczanie czakr korzystnie wpłynie nie tylko na sam stan fizyczny, na dobre samopoczucie ale także na to, co będzie się działo w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.