Znaki Zodiaku a karty Tarota

Znaki Zodiaku a karty Tarota

Znaki Zodiaku a karty Tarota mają ze sobą wiele wspólnego. Tak jak w Zodiaku jest cztery żywioły, tak i w Tarocie także jest taki podział. To ogień, woda, powietrze i ziemia, także znaki Zodiaku z tymi żywiołami kierunkują znaczenie Arkan Małych w Tarocie.

Ogień

To znaki Zodiaku takie jak Baran, Lew i Strzelec i żywioł ognia nadaje im silnego, żywiołowego charakteru. W Tarocie to buławy w Arkanach Małych i jak wiadomo, mówią one o działaniu i konkretnych decyzjach.

Woda

Znaki Zodiaku w tym żywiole to Rak, Skorpion i Ryby. Woda to emocje, intuicja i wrażliwość i właśnie takie cechy charakteru mają te znaki. W Tarocie w tym żywiole są kielichy w Arkanach Małych, które mówią także o uczuciach, emocjach i empatii.

Powietrze

Ten żywioł determinuje znaki Bliźnięta, Waga i Wodnik. Żywioł ten nadaje takie cechy osobowości osobom urodzonym w tych znakach, takie jak niezależność, indywidualizm oraz ogromną wyobraźnię. W Tarocie to miecze w Arkanach Małych, które opisują myśli, umowy i wewnętrzne dylematy.

Ziemia

W tym żywiole znaki Zodiaku to Byk, Panna i Koziorożec i nadaje im spokojnego charakteru. To osoby „uziemione”, konkretne i pracowite. W Tarocie to denary w Arkanach Małych, które opisują właśnie konkrety, czyli materię, pracę i ciało.

Karty Tarota w znakach Zodiaku także możemy odnaleźć i ta znajomość da nam możliwość szerszego spojrzenia na dany znak Zodiaku.

Baran

Baran ma przypisaną do siebie kartę Cesarza IV i jak przyjrzymy się tej karcie to bez problemu odnajdziemy ten symbol. Tron Cesarza ozdobiony jest właśnie kamiennymi głowami barana. Cesarz jako osoba o bardzo silnym charakterze, zdyscyplinowana i odpowiedzialna daje takie cechy charakteru osobom urodzonym w tym znaku. Cesarz to wojownik i osoba prawa, konserwatywna i przecież taki właśnie jest ten znak.

Byk

V Arcykapłan to karta Tarota przypisana temu znakowi. Energia tej karty daje wewnętrzny spokój, pewność siebie i autorytet. To potrzeba wiedzy, którą wykorzystuje się w życiu codziennym. Dla Byka liczą się pewniki w życiu i w tej karcie przecież wszystko jest jasne, nie ma nic do ukrycia.

Bliźnięta

Bliźnięta mają swoją kartę – VI Kochankowie i energia tej karty wzmacnia ich dwojaką naturę. W Kochankach potrzeba jest wyboru, a przecież u Bliźniąt czasem to stanowi ogromny problem. Kogo wybrać, jaką decyzję podjąć i to ciągłe zastanawianie… Ta karta także wpływa na potrzebę kontaktów międzyludzkich, potrzeby bycia w grupie.

Rak

Dla Raka przypisana jest bardzo energiczna karta VII Rydwanu, bo przecież w emocjach może być wiele energii. Rydwan przyspiesza, pędzi a przecież, gdy Rak wejdzie w swoje emocje to zalewają go z siłą wodospadu. Ta karta dodaje także odwagi Rakowi i zrozumienia, że trzeba nauczać się kierować tymi swoimi emocjami.

Lew

Karta Siły VIII bardzo dobrze oddaje charakter Lwa, to przecież osoby, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Oni podejmują się zadań niemożliwych do realizacji, a jednak Im się udaje. Na samej karcie Siły VIII jest lew, jednak oswojony przez kobietę. Skoro tego może dokonać kobieta, to i każdego innego wyzwania się podejmie.

Panna

Dla Panien przypisany jest IX Pustelnik, który potęguje potrzebę spokoju. I tak dla świętego spokoju Panny mogą wiele dać. Ta karta także pomaga pannom na analityczne, spokojne podejście do wielu tematów, one zawsze muszą dokładnie sobie wszystko przemyśleć zanim podejmą konkretną decyzję. Ważne dla nich jest aby kierować się sercem ale i nie zapominać o rozumie.

Waga

XI Sprawiedliwość to karta Wagi i rzeczywiście Wagi mają taki wewnętrzny miernik prawości. One lubią stać na straży tego co dobre a co złe. Ta waga na karcie i waga jako znak Zodiaku potęguje potrzebę wyważenia, znalezienia złotego środka na każdy problem, co powoduje, że podejmowanie konkretnych decyzji trwa nieraz bardzo długo.

Skorpion

Temu znakowi przypisana jest karta XIII  Śmierć kojarzona bardzo mocno z lękiem. Jednak to karta transformacji, karta która pokazuje i śmierć i narodziny. Zatem właśnie takie cechy jak bezkompromisowość potęguje u osób spod tego znaku. Daje także im umiejętność szybkiego podnoszenia się z trudnych sytuacji życiowych. Jednak jeśli nadepniemy Skorpionowi na ogon, oj to wtedy jest bezwzględny i żadne kompromisy nie wchodzą w grę.

Strzelec

Dla Strzelca jest karta XIV Umiarkowanie, która uspokaja energię Strzelca. On lubi działać, lubi wyzwania a Umiarkowanie mówi – spokojnie, nie spiesz się, a osiągniesz cel. Dodaje także precyzyjności w działaniu i umiejętność skupienia się na szczegółach, na drobiazgach, które innym umykają

Koziorożec

Koziorożec ma kartę XV Diabła i rzeczywiście osoby spod tego znaku mają taki wewnętrzny magnetyzm. To osoby o ogromnym sexapilu i wiodą prym w sztuce kochania. Mimo, że ta karta wielu osobom kojarzy się z czymś złym, to jednak ma ona naprawdę dużo pozytywnych cech, którymi obdarza Koziorożce. To osoby z pasją, ogromna energia w działaniu ale i z umiejętnościami do omamiania innych. Wszystko zależy oczywiście od wolnej woli każdego człowieka.

Wodnik

XVI Gwiazda Wodnikowi dodaje blasku. Gwiazdy są wysoko na niebie i tak Wodniki lubią tak wysoko sięgać. To indywidualiści, entuzjaści, którzy swoimi pomysłami właśnie sięgają gwiazd. Są niepowtarzalni jak każda gwiazda i im mocniej świecą tym więcej radości im to daje. Wodniki nie zatrzymują się na jednej sprawie, potrafią w jednej minucie myśleć i działać na wielu polach, no bo przecież gwiazd jest tak dużo.

Ryby

Rybom przypisana jest karta Tarota XVIII Księżyc, który wzmacnia ich intuicję. W tej karcie jest dużo wody, która wzmacnia wrażliwość u Ryb. Księżyc to tajemnica, coś eterycznego, czasem magnetyzm i właśnie takie cechy możemy znaleźć u osób spod tego znaku Zodiaku. To osoby przyjazne, romantyczne i lubiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *