Koloroterapia

koloroterapia - wróżka Arkadia

Co to jest koloroterapia?

Koloroterapia inaczej chromoterapia to jedna z dziedzin niekonwencjonalnych metod leczniczych. Polega ona na tym, że działamy na nasze ciało odpowiednim kolorem, który ma za zadanie uspokoić, pobudzić czy zrelaksować. Ale czy tylko?

Wszystko jest energią i wibruje odpowiednim poziomem ten energii. Także każdy kolor to inny poziom energii inaczej wibruje, a co za tym w inny sposób będzie działał na nasze ciało.

Jak korzystać z koloroterapii

Aby korzystać z koloroterapii możemy zakupić sobie specjalna lampę, która to będzie emitować poszczególne kolory. Jest jednak dużo łatwiejszy sposób, z którego zresztą każdy z nas nieświadomie korzysta. Otóż są to nasze ubrania, pościel w której śpimy przeciętnie 8 godzin dziennie czy kolory naszych ścian. Największe znaczenia na nasze samopoczucie mają właśnie ubrania, w których codziennie chodzimy.

Najbliższa naszemu ciału warstwa aury to tak zwana aura eteryczna, czy aura zdrowia. Nosząc ubrania na tę właśnie aury najbardziej one oddziaływają. Zastanowicie się przez chwilę jak wybieracie swoje ubrania, jakie kolory najbardziej Wam odpowiadają a jakich unikacie. To pozwoli wam świadomość sobie jakich energii potrzebujecie lub przed jakimi się bronicie.

Popatrzcie na swoich znajomych w jakie przeważnie kolory się ubierają a przez to jak ich postrzegacie.

Kolory a osobowość

W szare kolory ubierają się osoby, które nie chcą być widoczne. Pozwala im to zgubić się w tłumie i nie zwracać uwagi na siebie. To tak zwane szare myszki.

Na czarno lubią chodzić osoby, które blokują w sobie energię. Często czują się przygnębione czy przytłoczone życiem lub obowiązkami. I nie prawda jest, że tak się ubierają bo czarne wyszczupla ???? Ważna jest także informacja, że czarny kolor ma działanie depresyjne i pochłania negatywna energię.

Czerwone ubrania nakładają osoby pewne siebie, które chcą być zauważone. Ten kolor dodaje im energii.

W brązy ubiorą się osoby, które przedkładają pracę ponad wszystko. To takie mrówki robotnice. Nie będą się wybijać ponad szereg ale ciężko pracować na całość grupy.

Jak zatem dobrać świadomie kolor do swoich potrzeb

Wyznacznikiem będą tu kolory naszych czakr. Jak wiecie zapewne czakry to centra energetyczne w naszym ciele, które mają za zadanie wymianę energii i odpowiednie zawiadywanie tą energia. Jest 7 podstawowych czakr i siedem kolorów. Opis czakr i ich funkcję znajdziecie TUTAJ

Poniżej opis 6 kolorów. Kolor biały ( kolor czakry korony ) jest kolorem uniwersalnym, gdyż posiada spektrum wszystkich kolorów )

Podstawowe kolory

Kolor czerwony pobudza przemianę materii i podnosi ciśnienie i energie w organizmie. Ma duży wpływ na nasze libido oraz płodność. Ma także właściwości przeciwbólowe. W nadmiarze może wywoływać gniew i agresję.

Kolor pomarańczowy działa podobnie jak czerwony. Dodatkowo nastraja optymistyczne oraz zwiększa nasza kreatywność. Silnie działa na nasza seksualność. W nadmiarze będzie wywoływać irytacje.

Kolor żółty wspomaga przemianę materii i wpływa na prace wątroby i nerek. Pobudza zmysły oraz działa antydepresyjnie. W nadmiarze powoduje wybuchowość emocji.

Kolor zielony ma działanie uzdrawiające i uspokajające. Także osoby zmagające się z jakimiś dolegliwościami powinni tym kolorem się otaczać. Nie trzeba od razu kupować zielonych ubrań może to być zielona pościel lub prześcieradło.

Kolor niebieski mocno będzie wspierał nasz gardło oraz pomoże wyrażać słownie nasze emocje. Odpręża, uspokaja, sprzyja medytacji.

Fiolet pobudza nasza intuicje. Pomaga także jasno spojrzeć na rzeczywistość i uspokoić chaos myślowy w głowie. W nadmiarze będzie odcinał nas od „ziemskich spraw”.

Zapraszam także do zajrzenia na mój kanał You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *